DTM potwierdziło kalendarz na sezon 2013

Po przedstawieniu wstępnego kalendarza miesiąc temu organizatorzy DTM przedstawili w tym tygodniu końcową wersję terminarza na przyszły rok. Ostatecznie zdecydowano się na rozegranie dziesięciu rund.

Największymi różnica w porównaniu z pierwszą wersją jest przesunięcie zakończenia sezonu z października na wrzesień oraz wykreślenie wrześniowego wyścigu, który nie miał jeszcze potwierdzonej lokalizacji.

„Od początku maja do połowy września wyścigi DTM będą rozgrywane niemal co drugi weekend i dostarczą widzom najwyższej klasy rywalizację. Mając na celu zwiększanie zasięgu serii czekamy na nowy, niezwykle atrakcyjny rynek Rosji. Kraj ten jest tak atrakcyjny, że dla wyścigu w nim byliśmy nawet gotowi zrezygnować z rundy w Hiszpanii. Jednocześnie chcielibyśmy podziękować naszym partnerom z Walencji za dobrą współpracę w ciągu ostatnich lat” – powiedział Hans Werner Aufrecht, szef organizacji ITR eV, posiadającej prawa do DTM i będącej jej promotorem.

Kalendarz liczy w sumie dziesięć wyścig. Sezon rozpocznie się i zakończy w Monachium. Jedyną nową rundą jest Moskwa, a zrezygnowano z rozegrania wyścigu w Walencji oraz niezaliczanej do klasyfikacji generalnej rywalizacji na Stadionie Olimpijskim w Monachium.

Kalendarz Deutsche Tourenwagen Masters na sezon 2013:

1 5 maja Hockenheim
2 19 maja Brands Hatch Indy
3 2 czerwca Red Bull Ring
4 16 czerwca Lausitzring
5 7 lipca Norisring
6 21 lipca Zandvoort
7 4 sierpnia Moskwa
8 18 sierpnia Nürburgring
9 1 września Oschersleben
10 15 września Hockenheim

Źródło: TouringCarTimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league