Susie Wolff odejdzie po zakończeniu sezonu

Susie Wolff ogłosiła, że wyścigiem na Heckenheimringu zakończy swoją karierę w Deutsche Tourenwagen Masters.

29-letni Brytyjka startuje w serii od 2006 roku nieprzerwanie reprezentując Mercedesa. Na początku tego roku została zatrudniona przez ekipę Williams startującą w Formule 1 na stanowisku kierowcy testowego i jej obowiązku wobec legendarnego zespołu pochłaniają coraz więcej czasu. W tym tygodniu poprowadziła samochód Williamsa podczas testu na torze Silverstone i powiedziała, że ma „kilka ekscytujących możliwości w przyszłości”.

„Jazda dla Mercedesa w DTM była niesamowitą przygodą i jestem bardzo dumna z bycia częścią takiego wspaniałego zespołu” – powiedziała. „W trakcie tego okresu przeżyłam wiele ekscytujących wyścigów, miałam kilka trudnych pojedynków i poznałam wspaniałych ludzi. Jestem bardzo wdzięczna i czuję się szczęśliwa, że to osiągnęłam. Zawsze będę wdzięczna za daną mi szansę”.

Wolff stwierdziła, że mimo tylko dwóch punktów zdobytych podczas 70 startów, współpraca z Mercedesem będzie miłym wspomnieniem.

„DTM jest wyzwaniem i jestem rozczarowana, że nie osiągnęłam moich najlepszych wyników w tym sezonie” – dodała. „Zawsze mocno naciskałam, jednak jestem dumna z tego, co już osiągnęłam w mojej karierze wyścigowej na najwyższym poziomie”.

Źródło: www.autosport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze