Bruno Spengler po raz trzeci w tym sezonie triumfował w sesji kwalifikacyjnej. Na starcie jutrzejszego wyścigu DTM na Oschersleben obok niego ustawi się Gary Paffett.

Kierowca BMW Schnitzer w Q3 osiągnął czwarty wynik, a więc był ostatnim zawodnikiem, który awansował do finałowej części czasówki. W Q4 Kanadyjczyk jechał pierwszy i po ustanowieniu czasu 1.20,916 nie został pokonany przez Jamie’go Greena, Gary’ego Paffetta i Dirka Wernera.

Paffett, który prowadzi w mistrzostwach z przewagą 16 punktów nad Greenem i  18 nad Spenglerem, okazał się wolniejszy od Spenglera o 0,086 sekundy, co wystarczyło tylko do wywalczenia drugiego pola. Green i Werner utworzą natomiast drugi rząd na starcie.

Piąty Mattias Ekstrom był najlepszy przedstawicielem Audi, a niewiele wolniejszy od Szweda okazał się Martin Tomczyk. Mistrz sezonu 2011 wystartuje jednak dopiero z 11. pola wskutek kary za kolizję z Paffettem na Zandvoort.

Edoardo Mortara zakwalifikował się na siódmej pozycji wyprzedzając duet Phoenix Audi – Mike’a Rockenfellera i Miguela Molinę oraz Augusto Farfusa, który zamknął pierwszą dziesiątkę.

Ralf Schumacher o mały włos nie awansował do Q3 - kierowca HWA osiągnął dokładnie taki sam czas w Q2 jak Rockenfeller, ale to zawodnika Audi sklasyfikowano wyżej ponieważ zrobił to pierwszy. Były kierowca Formuły 1, który obrócił się w szóstym zakręcie pod koniec Q1, mimo to rozpocznie wyścig z dziesiątego pola po karze dla Tomczyka.

Dwunaste miejsce wywalczył Andy Priaulx, który zaliczył małą wycieczkę na trawę w zakręcie numer trzy podczas swojego mierzonego okrążenia w Q1.

Mało brakowało a Spengler i Green w ogóle nie wyszliby z Q1. Kiedy powiewała już flaga w szachownicę zajmowali oni odpowiednio 18. i 19. miejsce, ale byli jeszcze w trakcie swoich szybkich okrążeń, które dały im jednak awans.

Roberto Merhi rozpoczął z opóźnieniem pierwszą część kwalifikacji, ponieważ zatrzymał się na końcu pitlane na początku sesji. Mechanicy Persson Mercedes poprawili obluzowaną podłogę w jego C-klasie i Hiszpan mógł rozpocząć walkę o pozycję, jednak w wyniku wyjazdu poza tor w szóstym zakręcie zajął dopiero 19. miejsce.

Źródło: www.autosport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze