Bruno Spengler uzyskał najlepszy czas okrążenia w drugiej sesji treningowej na Oschersleben potwierdzając, że BMW jest w mocnej formie przed kwalifikacjami.

Kanadyjczyk - zajmujący trzecie miejsce w mistrzostwach ze stratą 18 punktów do Gary’ego Paffetta – w ostatniej minucie treningu wykręcił czas 1.21,046. Wystarczyło to, aby zepchnąć Paffetta na drugie miejsce z przewagą 0,120 sekundy i kontynuować dominację zespołu Schnitzer w ten weekendu, po tym jak Dirk Werner był najszybszy w piątek.

Partner Paffetta z HWA Mercedes Ralf Schumacher był trzeci przed Filipe Albuquerque - najlepszym z kierowców Audi. Kolejny reprezentant HWA Jamie Green osiągnął piąty wynik wyprzedzając czwartego kierowcę niemieckiej ekipy Christiana Vietorisa o nieco ponad dwie setne sekundy.

Mike Rockenfeller z Phoenix i zwycięzca wyścigu na Zandvoort Edoardo Mortara z Rosberg znaleźli się na kolejnych pozycjach przed BMW Wernera oraz trójką Abt Audi - Adrienem Tambay’em, Timo Scheiderem i Mattiasem Ekstroemem, którzy uplasowali się na pozycjach od dziesiątej do dwunastej.

Aktualny mistrz Martin Tomczyk, który nie ukrywa swojej frustracji karą obniżenia pozycji startowej o pięć miejsc za kolizję z Paffettem w Zandvoort, musiał przedwcześnie zakończyć trening. Niemiec wywołał czerwone flagi po awarii przedniego prawego zawieszenia w swoim BMW w szybkiej szykanie w ostatniej sekcji toru. Tomczyk przestrzelił drugą część szykany i zatrzymał się dopiero w pułapce żwirowej unikając uderzenia w bariery z opon.

Źródło: www.autosport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze