Dirk Werner niespodziewanie dyktował tempo podczas pierwszej sesji treningowej, rozpoczynającej weekend Deutsche Tourenwagen Masters w Oschersleben.

Werner w BMW M3 przygotowanym przez Schnitzera okrążył niemiecki tor w czasie 1.22,132, który wykręcił podczas ostatnich pięciu minut sesji. Za Niemcem sklasyfikowany został lider mistrzostw Gary Paffett - Brytyjczyk stracił 0,265 sekundy. W pierwszej czwórce znalazły się także oba BMW RBM - Augusto Farfus nieznacznie pokonał Andy’ego Priaulx.

Timo Scheider kontynuuje dobrą formę z Zandvoort, gdzie wywalczył pole position – tym razem dwukrotny mistrz serii uplasował się na piątej pozycji i był najszybszy z zawodników Audi. Za nim znaleźli się David Coulthard w Mercedesie Mucke i wciąż liczący się w walce o tytuł Bruno Spengler w drugim BMW Schnitzera.

Kolejni reprezentanci Audi Mike Rockenfeller (Phoenix) i Adrien Tambay (Abt) osiągnęli odpowiednio ósmy i dziewiąty czas, a pierwszą dziesiątkę zamknął Christian Vietoris z HWA Mercedes.

Jamie Green – zespołowy partner Paffetta i zarazem jego najgroźniejszy rywal w batalii o mistrzostwo miał dopiero 13. czas. Na kolejnej pozycji znalazł się panujący mistrz DTM Martin Tomczyk, który za kolizję z Paffettem na Zandvoort otrzymał karę obniżenia pozycji startowej na Oschersleben o pięć oczek. Tomczyk był uczestnikiem jednego z nielicznych incydentów w trakcie sesji - pojechał prosto w zakręcie numer 1. Na szczęście udało mu się wyjechał ze żwiru i bezkolizyjnie powrócić na tor.

Źródło: www.autosport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze