Schumacher wystartuje w DTM

Aż osiem Mercedesów-AMG będzie ścigać się w sezonie 2022 Deutsche Tourenwagen Masters. Do zespołu Winward dołączył syn byłego kierowcy Formuły 1 David Schumacher. 20-latek będzie zespołowym kolegą Maximiliana Götza i Lucasa Auera.

Syn Ralfa Schumachera spędził ostatnie dwa sezony w Mistrzostwach Formuły 3, odnosząc pierwsze zwycięstwo w lipcu na torze Red Bull Ring. Niemiec jeszcze raz stawał na podium i zakończył sezon na 11. pozycji w klasyfikacji generalnej.

„Te dwie kategorie samochodów to zupełnie inne światy” – powiedział Schumacher porównując bolidy jednomiejscowe do Mercedesa-AMG GT3, którego testował po raz pierwszy w listopadzie. „Ze względu na dużo większą masę, samochód GT3 wymaga dużo płynniejszego stylu jazdy niż auto jednomiejscowe. ABS był dla mnie początkowo szokiem, bo nie doświadczyłem go w aucie wyścigowym. Mimo wszystko, szybko poczułem się komfortowo za kierownicą Mercedesa-AMG GT3. Sprawia prawdziwą frajdę z jazdy”.

„Zdaję sobie sprawę, że muszę wiele się nauczyć. Moim celem na pierwszy rok jest przyzwyczaić się do samochodu i poznać szczegóły, które są ważne w DTM. Będę mieć dwóch bardzo doświadczonych zespołowych kolegów w Lucasie i Maximilianie, którymi mogę się kierować”.

Ralf Schumacher ścigał się w DTM w latach 2008-2012, zdobywając w tym czasie jedno pole position i dwukrotnie stając na podium.

Źródło: dtm.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze