Schumacher wystartuje w DTM

Aż osiem Mercedesów-AMG będzie ścigać się w sezonie 2022 Deutsche Tourenwagen Masters. Do zespołu Winward dołączył syn byłego kierowcy Formuły 1 David Schumacher. 20-latek będzie zespołowym kolegą Maximiliana Götza i Lucasa Auera.

Syn Ralfa Schumachera spędził ostatnie dwa sezony w Mistrzostwach Formuły 3, odnosząc pierwsze zwycięstwo w lipcu na torze Red Bull Ring. Niemiec jeszcze raz stawał na podium i zakończył sezon na 11. pozycji w klasyfikacji generalnej.

„Te dwie kategorie samochodów to zupełnie inne światy” – powiedział Schumacher porównując bolidy jednomiejscowe do Mercedesa-AMG GT3, którego testował po raz pierwszy w listopadzie. „Ze względu na dużo większą masę, samochód GT3 wymaga dużo płynniejszego stylu jazdy niż auto jednomiejscowe. ABS był dla mnie początkowo szokiem, bo nie doświadczyłem go w aucie wyścigowym. Mimo wszystko, szybko poczułem się komfortowo za kierownicą Mercedesa-AMG GT3. Sprawia prawdziwą frajdę z jazdy”.

„Zdaję sobie sprawę, że muszę wiele się nauczyć. Moim celem na pierwszy rok jest przyzwyczaić się do samochodu i poznać szczegóły, które są ważne w DTM. Będę mieć dwóch bardzo doświadczonych zespołowych kolegów w Lucasie i Maximilianie, którymi mogę się kierować”.

Ralf Schumacher ścigał się w DTM w latach 2008-2012, zdobywając w tym czasie jedno pole position i dwukrotnie stając na podium.

Źródło: dtm.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1