Porsche pośród 23 samochodów DTM na Nürburgringu

Nadchodząca runda Deutsche Tourenwagen Masters na torze Nürburgring będzie mieć rekordową frekwencję. Stawka będzie składać się aż z 23 samochodów GT3, w tym jednego Porsche.

Marka ze Stuttgartu będzie już siódmym producentem reprezentowanym w tegorocznym sezonie DTM. Jak informowaliśmy w poprzednim tygodniu, odpowiedzialnym będzie za to startujący na co dzień w serii ADAC GT Masters zespół SSR Performance. Za kierownicą Porsche 911 GT3 R zasiądzie Michael Ammermüller.

„Bardzo się cieszę, że SSR Performance wybrało mnie jako kierowcę na gościnny występ w DTM” – powiedział aktualny mistrz GT Masters i trzykrotny mistrz Porsche Supercup. „To będzie mój pierwszy weekend wyścigowy w tej serii, więc na pewno będzie to spore wyzwanie. Nie mieliśmy czasu na drobiazgowe przygotowania, a przepisy są inne. To z pewnością będzie ekscytujące oraz interesujące. Będę bardzo zmotywowany przed moim występem na torze Nürburgring”.

Ammermüller nie będzie jedynym debiutantem podczas rundy na Nürburgringu. Do stawki dołączy bowiem kolejny nowy zespół Toksport WRT, który wystawi Mercedesa-AMG dla Luki Stolza. Poza tym, kolejny występ zaliczy Christian Klien w McLarenie JP Motorsport, a swój powrót do DTM po 20 latach zaliczy Hubert Haupt w aucie swojego własnego zespołu.

Źródło: dtm.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze