Norisring powraca jako finał sezonu DTM

Zaplanowana początkowo na lipiec uliczna runda Deutsche Tourenwagen Masters w Norymbergii odbędzie się w terminie 8-10 października. Tor Norisring będzie tym samym areną finału sezonu 2021.

„Bardzo się cieszę, że będziemy mogli rozegrać w tym sezonie rundę na Norisring dla naszych fanów” – powiedział szef ITR Benedikt Böhme. „Jesteśmy pewni, że będziemy świadkami wspaniałego finału sezonu w wyjątkowej atmosferze”.

Tegoroczny sezon DTM będzie składać się z ośmiu weekendów wyścigowych, a nowy termin rundy na Norisringu przypada tydzień po ostatnim wyścigu na Hockenheim, gdzie pierwotnie miały zakończyć się tegoroczne zmagania.

Podobnie jak miało to już miejsce podczas ostatniej rundy na Lausitzringu, tor będzie otwarty dla ograniczonej ilości kibiców, a bilety trafią do sprzedaży w połowie sierpnia. Poza wyścigami DTM, organizatorzy planują również przejazdy pokazowe 1000-konnego prototypu elektrycznej DTM, która może wystartować w 2023 roku.

Burmistrz Norymbergii Marcus König dodał: „Wyścig na Norisringu zostaje na swoim miejscu. To dobra wiadomość, która pokazuje, że wciąż jesteśmy atrakcyjnym miejscem dla wydarzeń sportowych. Ważne jest dla mnie, że organizatorzy pracują nad elektryczną DTM i tym samym wyścigami odpowiedzialnymi środowiskowo. To bardzo ważne, aby ITR oraz Motorsport Club Nürnberg osiągnęły zakładany cel neutralności węglowej do 2025 roku i jako miasto pomagamy jak to możliwe”.

Źródło: dtm.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze