Sheldon van der Linde pozostaje w DTM

Po raz pierwszy we współczesnej historii Deutsche Tourenwagen Masters, na starcie stanie dwóch braci. Swój trzeci sezon w niemieckiej serii przejedzie Sheldon van der Linde, który dołączy do zespołu Rowe Racing.

Południowoafrykańczyk dołączył do DTM w 2019 roku i już w swoim czwartym starcie wywalczył pole position, natomiast w ubiegłym roku odniósł swoje pierwsze zwycięstwo, w drugim wyścigu na torze Assen. Reprezentant zespołu RBM zakończył miniony sezon na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej, jako drugi najlepszy kierowca BMW.

„Przede wszystkim, cieszę się, że nadal będę ścigać się w DTM dla BMW” – powiedział van der Linde. „Po dwóch latach i wielu wspaniałych momentach, moim celem jest wykorzystać zdobyte doświadczenie. Chcę w ten sposób rozwijać siebie, jak i zespół. Jestem dumny z bycia częścią projektu Rowe Racing i chciałbym podziękować ekipie za zaufanie”.

Wśród tegorocznych rywali, van der Linde będzie mieć m.in. swojego brata Kelvina, startującego w Audi ekipy Abt Sportsline: „Bardzo się cieszę, że Kelvin dostał się do DTM. Obaj zawsze marzyliśmy o tym, żeby kiedyś tu startować i to niesamowite, że w tym roku będziemy mierzyć się ze sobą w największej serii samochodów turystycznych na świecie”.

Prowizoryczna lista zgłoszeń DTM 2021

Kierowca Zespół  
Mike Rockenfeller Abt Sportsline
Kelvin van der Linde Abt Sportsline
Nico Müller Team Rosberg
Dev Gore Team Rosberg
Sheldon van der Linde ROWE Racing
Alexander Albon AF Corse

Liam Lawson
Nick Cassidy
AF Corse
Lucas Auer Winward Racing
Philip Ellis Winward Racing
    Walkenhorst Motorsport
    Jenson Team Rocket RJN
    GruppeM Racing
    Haupt Racing Team
    Haupt Racing Team

Źródło: mcg-ag.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze