Michelin zostaje nowym dostawcą opon dla DTM

Francuska marka Michelin zostanie wyłącznym dostawcą opon dla pierwszego sezonu nowej odsłony Deutsche Tourenwagen Masters. Porozumienie w tej sprawie z organizatorami cyklu zostało osiągnięte w ubiegłym tygodniu.

Przejście na opony Michelin przez DTM jest o tyle niespodziewane, że w połowie 2019 roku podpisano nowy kontrakt z firmą Hankook, która miała dostarczać opony do sezonu 2023. Rozpoczęta w 2011 roku współpraca zostanie więc zakończona przedwcześnie.

„Michelin oznacza najwyższą jakość oraz produkty klasy premium, które od dziesięcioleci nie tylko są używane na drogach, ale wygrywają wyścigi” – powiedział szef DTM Gerhard Berger. „Każdy kierowca potwierdzi, że opony Michelin są niedoścignione pod względem regularności w zapewnianiu najwyższych osiągów przez cały dystans wyścigu. Z perspektywy zawodników oraz zespołów, to najlepsze, czego mogliby sobie życzyć”.

W sezonie 2021 DTM będzie wykorzystywać opony Michelin Pilot Sport GT S9M. Będą one wykorzystywane na znacznie dłuższym dystansie niż produkty Hankook – ilość kompletów opon na weekend wyścigowy zostanie bowiem ograniczona z siedmiu do zaledwie dwóch (z wyłączeniem inauguracji sezonu na Monzy, gdzie do wykorzystania będą trzy komplety).

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowych DTM, Michelin

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1