ROWE Racing przystępuje do DTM

Znany z wyścigów długodystansowych zespół ROWE Racing przystąpi do tegorocznej serii Deutsche Tourenwagen Masters. To druga ekipa, która zdecydowała się na wystawienie samochodu BMW M6 GT3.

„Wejście do DTM to wspaniała historia dla ROWE Racing” – powiedział szef zespołu Hans-Peter Naundorf. „DTM ma bogatą tradycję i przez wiele lat była najpopularniejszą oraz najwyższej klasy serią samochodów turystycznych w Europie. Od dawna mieliśmy ją na uwadze i dzięki przejściu na samochody GT3 możemy w końcu do niej przystąpić”.

„Wspaniale, że będziemy w nowej formule DTM od samego początku. Wejście do serii wyścigów sprinterskich, z najwyższej klasy kierowcami i zespołami oraz samochodami przynajmniej pięciu producentów, to ogromne wyzwanie dla naszego zespołu, ale z chęcią się go podejmiemy i jesteśmy bardzo zmotywowani”.

Zespół z siedzibą w St. Ingbert ma już na swoim koncie sukcesy z samochodem BMW M6 GT3, odnosząc zwycięstwo w 24h Spa-Francorchamps w 2016 roku oraz w ubiegłorocznym 24h Nürburgring. Ekipa wygrała 24h Spa-Francorchamps ponownie w sezonie 2020, lecz wykorzystując do tego samochód Porsche.

Skład kierowców ma zostać przedstawiony w późniejszym czasie. Ekipa najprawdopodobniej wystawi w DTM dwa samochody, choć oficjalnie tego nie potwierdziła.

Prowizoryczna lista zgłoszeń DTM 2021

Kierowca Zespół  
Alexander Albon AF Corse

Liam Lawson
Nick Cassidy
AF Corse
    Abt Sportsline
    Abt Sportsline
    Team Rosberg
    Team Rosberg
    ROWE Racing
    ROWE Racing
    Walkenhorst Motorsport
    Jenson Team Rocket RJN
    2 Seas Motorsport
    2 Seas Motorsport
    GruppeM Racing

Źródło: mcg-ag.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1