Red Bull stawia na Ferrari w DTM

Utytułowany w wyścigach GT zespół AF Corse wystawi dwa samochody w sezonie 2021 Deutsche Tourenwagen Masters. Za kierownicą Ferrari 488 GT3 Evo 2020 zasiądą kierowcy programu Red Bulla – Liam Lawson, Alexander Albon oraz Nick Cassidy.

„Ten program zaczął się dzięki [szefowi DTM] Gerhardowi Bergerowi” – powiedział właściciel zespołu Amato Ferrari. „To był jego pomysł i w szybkim czasie doszliśmy do porozumienia z Red Bullem. Dzielimy wspólny entuzjazm i mamy tylko jeden cel – zwycięstwo. Patrząc na to, jakie marki są zaangażowane, mamy wszystko, co niezbędne, aby starać się o sukcesy”.

Marka Red Bull powraca do DTM po dwuletniej przerwie. Producent napojów energetycznych zniknął ze stawki wraz z Mattiasem Ekströmem, który przeniósł się do rallycrossu. Pełny sezon 2021 w barwach Red Bulla przejedzie 18-letni Liam Lawson, który pogodzi starty w DTM z występami w Formule 2. W drugim samochodzie zmieniać się będą Alexander Albon i Nick Cassidy, w przerwach od swoich obowiązków w Formule 1 i Formule E.

„Wyścigi GT będą dla mnie czymś zupełnie nowym” – stwierdził Lawson. „Jestem bardzo podekscytowany możliwością ścigania się w serii o tak wysokim profilu i ze światowej klasy kierowcami, a także połączeniu sił z kimś tak doświadczonym na najwyższym poziomie jak Alex. Jestem także bardzo podekscytowany ściganiem się Ferrari”.

Albon dodał: „DTM to wspaniała seria z bardzo utalentowanymi kierowcami i ekscytującymi wyścigami. Samochodem z dachem jechałem tylko raz w 2015 roku, podczas testu za wygranie nagrody najlepszego młodego kierowcy BRDC. To coś zupełnie innego od aut jednomiejscowych – mają dużo mniej docisku, a opony są zupełnie inne i wymagają innego stylu prowadzenia. Będę potrzebował trochę czasu, aby do tego przywyknąć, ale nie mogę doczekać się nowego wyzwania i ścigania się w przerwie od moich obowiązków w F1”.

Zespół AF Corse jest pierwszym, który potwierdził swoich kierowców na sezon 2021. Tegoroczny cykl DTM wystartuje w połowie czerwca na torze Monza.

Prowizoryczna lista zgłoszeń DTM 2021

Kierowca Zespół  
Alexander Albon AF Corse

Liam Lawson
Nick Cassidy
AF Corse
    Abt Sportsline
    Abt Sportsline
    Team Rosberg
    Team Rosberg
    GruppeM Racing
    2 Seas Motorsport
    2 Seas Motorsport
    Jenson Team Rocket RJN

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Red Bulla

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze