Müller wciąż niepokonany w DTM

Nico Müller odniósł swoje trzecie zwycięstwo z rzędu w sezonie 2020 Deutsche Tourenwagen Masters. Szwajcar pokonał w sobotnim wyścigu na torze Lausitzring Sheldona van der Linde i zdobywcę pole position Robina Frijnsa.

Müller wystartował lepiej od swojego zespołowego kolegi i objął prowadzenie już w pierwszym zakręcie. Dobrze ruszył także van der Linde, wyprzedzając Loïca Duvala w walce o trzecią lokatę. Startujący z siódmej pozycji René Rast wypadł z toru w trzecim zakręcie, lecz utrzymał swoją lokatę, a w powstałym zamieszaniu pogubił się Timo Glock, tracąc trzy pozycje.

Rast po swojej przygodzie wyprzedził Jamiego Greena i zyskał jedną lokatę, lecz Brytyjczyk szybko się zrewanżował, a niedługo później Rasta wyprzedził także Glock. Nieco dalej, Fabio Scherer uderzył w Roberta Kubicę, obracając go w pierwszym zakręcie, za co otrzymał karę przejazdu przez boksy. Problemy miał także Jonathan Aberdein, który wypadł z toru i wcześnie zjechał na swój pit-stop.

Jako pierwszy z czołówki po nowe opony zjechał na 14. okrążeniu van der Linde. Kierowca BMW przeskoczył w ten sposób Robina Frijnsa, który odwiedził swoich mechaników okrążenie później. Holender chwilowo znalazł się także za Marco Wittmannem, odbywającym swój pit-stop na 16. okrążeniu, lecz szybko odzyskał lokatę.

Prowadzący Müller zjechał do boksów na 19. okrążeniu i spadł na czwartą lokatę. Gdy jednak reszta stawki odbyła swoje pit-stopy, Szwajcar powrócił na prowadzenie, mając za sobą van der Linde, Frijnsa i Wittmanna. Przewaga na czele stawki wynosiła około sześciu sekund lecz zmalała po tym, jak awaria samochodu Duvala spowodowała częściową neutralizację, a lider utknął za dublowanym Schererem.

Choć van der Linde zbliżył się na niecałe dwie sekundy do Müllera, ten w końcówce podkręcił tempo i pewnie sięgnął po swoje trzecie zwycięstwo z rzędu, które pozwoliło mu powiększyć prowadzenie w klasyfikacji generalnej do 37 punktów. Van der Linde jako pierwszy kierowca BMW stanął w tym sezonie na podium, a ruszający z pole position Frijns musiał zadowolić się trzecią lokatą, po tym jak utrzymał za sobą Wittmanna.

Piąte miejsce zajął Timo Glock, za którym uplasował się Ferdinand Habsburg, zaciekle atakowany w końcówce przez René Rasta. Aktualny mistrz serii na osiem okrążeń do mety wyprzedził Jamiego Greena w walce o siódme miejsce, a trzy kółka później Philipp Eng objechał Mike’a Rockenfellera w rywalizacji o przedostatnią punktowaną lokatę.

Robert Kubica po swojej kolizji z Schererem spadł na koniec stawki, lecz wykorzystał karę dla Szwajcara oraz przygodę Aberdeina, aby finiszować na 13. pozycji. Polak przez chwilę jechał w pierwszej piątce, zatrzymując się na zmianę opon jako ostatni z całej stawki, na 26. okrążeniu.

Drugi wyścig weekendu DTM na Lausitzring w niedzielę o 13:30.

PNrKierowcaZespół Rezultat
151
Nico Müller
Audi Sport Team Abt Sportsline43 okr.
231
Sheldon van der Linde
BMW Team RBM+ 2,870
34
Robin Frijns
Audi Sport Team Abt Sportsline+ 7,513
411
Marco Wittmann
BMW Team RMG+ 7,861
516
Timo Glock
BMW Team RMG+ 14,569
662
Ferdinand Habsburg
WRT Team Audi Sport+ 20,226
733
René Rast
Audi Sport Team Rosberg+ 20,679
853
Jamie Green
Audi Sport Team Rosberg+ 24,914
925
Philipp Eng
BMW Team RBM+ 26,654
1010
Harrison Newey
WRT Team Audi Sport+ 53,182
1199
Mike Rockenfeller
Audi Sport Team Phoenix+ 56,802
1222
Lucas Auer
BMW Team RMG+ 57,468
138
Robert Kubica
Orlen Team ART+ 1:07,388
1413
Fabio Scherer
WRT Team Audi Sport+ 1 okr.
1527
Jonathan Aberdein
BMW Team RBM+ 1 okr.
NSK28
Loïc Duval
Audi Sport Team Phoenix

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league