Inauguracja sezonu DTM nie dojdzie do skutku

Władze Norymbergii poinformowały w oficjalnym komunikacie o braku zgody na organizację ulicznego wyścigu Deutsche Tourenwagen Masters, który miał zainaugurować sezon 2020 w weekend 10-12 lipca.

„Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa oraz zakazem organizacji imprez masowych, nie możemy wydać DTM pozwolenia na organizację wyścigu ulicznego w dniach 10-12 lipca” – czytamy w oświadczeniu miasta. „Zakaz nadal obowiązuje do 31 sierpnia, a ponieważ pandemia nadal trwa, należy oczekiwać, że zostanie on utrzymany do czasu planowanej daty wyścigu”.

„Po przeanalizowaniu sytuacji, doszliśmy do wniosku, że przepisy epidemiologiczne nie pozwalają na organizację wyścigu przy pustych trybunach i na chwilę obecną nie możemy zrobić wyjątku”.

Burmistrz miasta Marcus König dodał: „Żałujemy takiej sytuacji i nie możemy doczekać się kolejnej edycji tradycyjnego wyścigu w przyszłym roku!”

DTM zaledwie dzień wcześniej opublikowało zmodyfikowany kalendarz na sezon 2020, składający się z dziesięciu rund. Wyścig uliczny w Norymbergii był jednym z zaledwie trzech, które miały utrzymać swoje pierwotne terminy. Po jego odwołaniu, inauguracja sezonu zostanie przesunięta na początek sierpnia, kiedy seria ma odwiedzić tor Spa-Francorchamps – ten wyścig również wymaga jednak aprobaty lokalnych władz.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league