DTM zorganizuje testy przedsezonowe na początku czerwca

Władze serii Deutsche Tourenwagen Masters zapowiedziały organizację oficjalnych testów dla wszystkich zespołów na torze Nürburgring w dniach 8-11 czerwca. Seria ma wkrótce ogłosić także nowy kalendarz na sezon 2020.

Pierwotnie testy miały odbyć się na torze Monza w dniach 16-18 marca. W związku z wybuchem epidemii koronawirusa, władze serii podjęły decyzję o przeniesieniu ich do Niemiec na tor Hockenheim, lecz ostatecznie zostały one odwołane. W marcu zostały także ogłoszone zmiany w tegorocznym kalendarzu, lecz dalsze obostrzenia w organizacji wydarzeń sportowych wymuszą kolejną rewizję terminarza.

ITR jest przygotowane na organizację wyścigów bez udziału publiczności oraz mediów, choć jak zapowiadał szef organizacji Gerhard Berger, zorganizowanie w ten sposób całego sezonu jest nierealne pod względem ekonomicznym. Ponadto, seria wprowadzi ścisłe zasady dotyczące ilości dopuszczonego do pracy na torze personelu oraz zachowania dystansu. Wszyscy uczestnicy będą także kontrolowani codziennie pod kątem objawów COVID-19.

„Dzięki cierpliwości oraz ciężkiej pracy, przygotowania do nowego sezonu DTM trwają w najlepsze” – powiedział dyrektor zarządzający ITR Marcel Mohaupt. „Zaczynamy w przyszłym miesiącu od oficjalnych testów na Nürburgringu. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim pracującym na obiekcie, którzy stworzyli infrastrukturę pozwalającą nam na testowanie w bezpieczny sposób, przy zachowaniu odpowiedniego dystansu”.

„Ten test prowadzi nas do następnego kroku i jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie zorganizować ekscytujące wyścigi w sezonie 2020 i wkrótce opublikujemy nowy kalendarz, który bierze pod uwagę nową normalność w sportach motorowych”.

Źródło: dtm.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league