Audi wycofa się z DTM po sezonie 2020

Niemiecki producent Audi poinformował o tym, że nie będzie kontynuować swojego zaangażowania w Deutsche Tourenwagen Masters po sezonie 2020. Decyzja jest umotywowana zwiększeniem nacisku na produkcję i sprzedaż samochodów elektrycznych, a także problemami ekonomicznymi spowodowanymi przez epidemię koronawirusa.

„Audi ukształtowało DTM, tak samo jak DTM ukształtowało Audi” – powiedział prezes zarządu marki Markus Duessmann. „To pokazuje, jaka moc drzemie w sporcie motorowym, zarówno pod względem technologicznym jak i emocjonalnym. Ta energia będzie napędzać naszą przemianę w producenta usportowionych, zrównoważonych pojazdów elektrycznych. Dlatego właśnie na tym skupiamy naszą aktywność na torach wyścigowych i walczymy o przewagę. Formuła E jest dla nas bardzo atrakcyjną platformą do tego celu. Rozważamy także inne przyszłościowe programy wyścigowe”.

W ubiegłym sezonie Audi zdobyło wszystkie trzy tytuły mistrzowskie w DTM. Producent z Ingolstadt zdobył łącznie 23 tytuły, z czego 11 wśród kierowców. W latach 1990-1992 oraz od 2000 do dnia dzisiejszego, kierowcy Audi wygrali 114 wyścigów, 345 razy stawali na podium, wywalczyli 106 pole position oraz 112 razy ustanawiali najlepsze okrążenie wyścigu.

Odejście Audi stawia DTM w bardzo trudnej sytuacji, bowiem na placu boju pozostanie jedynie BMW. Szef DTM Gerhard Berger wyraził żal z takiego obrotu spraw, mówiąc, że „liczył na bardziej wspólnotowe podejście w obliczu obecnych trudności”, a także, że „przyszłość DTM w dużym stopniu zależy od tego, jak partnerzy oraz sponsorzy zareagują na tę decyzję”.

Źródło: audi-mediacenter.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league