DTM zorganizuje własne wirtualne zawody

Organizatorzy Deutsche Tourenwagen Masters ogłosili powołanie DTM esports Classic Challenge – serii wirtualnych zawodów, rozgrywanych z wykorzystaniem samochodów z dawnych lat. Szansę rywalizacji z prawdziwymi kierowcami otrzymają wybrani zawodnicy otwartych prekwalifikacji.

„DTM esports Classic Challenge jest otwarte dla każdego, kto posiada umiejętności i determinację, aby rywalizować przeciwko najlepszym kierowcom DTM” – powiedział dyrektor marketingu ITR Marcel Mohaupt. „Kto wie, może nowa gwiazda simracingu zrodzi się z tej rywalizacji? Naszym priorytetem jest wypełnienie luki u fanów głodnych widoku klasycznych i współczesnych maszyn DTM, prowadzonych przez jedne z największych nazwisk w sporcie”.

Seria będzie rozgrywana na przestrzeni pięciu weekendów maja. W pierwszej rundzie wykorzystywane będą auta z sezonu 1992, a w kolejnych maszyny z lat 2013-2016. Do rywalizacji stanie 15 obecnych i byłych kierowców DTM, znane nazwiska simracingowego światka oraz piątka uczestników, wybranych losowo spośród setki najszybszych w otwartych prekwalifikacjach.

Uczestnictwo w zawodach jest darmowe, poprzez platformę RaceRoom Racing Experience.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league