Sześć rund DTM z nowymi datami

Organizatorzy serii Deutsche Tourenwagen Masters opublikowali nową wersję kalendarza na sezon 2020, w którym aż sześć rund zostało przeniesionych na inne terminy. Inauguracja ma mieć teraz miejsce w połowie lipca, a kierowcy będą się ścigać aż do listopada.

„To bezprecedensowe i niepewne czasy” – komentuje dyrektor zarządzający ITR Marcel Mohaupt. „Naszym priorytetem jest zdrowie naszych rodzin, personelu oraz społeczności. Pomimo niewiadomych, uznaliśmy za ważne, aby przedstawić fanom motorsportu na całym świecie, a także wszystkim zaangażowanym w DTM, zmodyfikowany kalendarz z nowymi datami”.

Zmiany terminów są wymuszone pandemią koronawirusa, która sparaliżowała wyścigi na całym świecie: „Oczywiście, powstrzymanie oraz leczenie epidemii jest dla wszystkich najważniejsze, ale uważamy, że sport może odegrać istotną rolę w powrocie do normalności. Przy wsparciu naszych fanów oraz producentów Audi i BMW, którzy wystawią 16 samochodów, torów oraz partnerów, chcemy ułożyć w drugiej połowie roku ekscytujący sezon”.

„Wiemy, że musimy pozostać elastyczni i pragmatyczni. To jednak pierwszy krok i trzymamy się naszej obietnicy, że wyjdziemy z tego silniejsi. Gdy tylko ściganie się będzie bezpieczne, chcemy aby DTM przewodziła wszystkim”.

Początkowo, sezon miał rozpocząć się pod koniec kwietnia, lecz teraz miejscem inauguracji sezonu będzie jedyny w kalendarzu tor uliczny w Norymbergii, który utrzymał swój pierwotny termin. Seria odwiedzi wszystkie 10 obiektów, lecz w zmienionej kolejności – nowością będzie finał sezonu na włoskim torze Monza, w połowie listopada.

W projekcie nowego kalendarza pozostawiono jedną niewiadomą, związaną z rundami w Rosji oraz Szwecji – decyzja o tym, która z nich odbędzie się w sierpniu, a która w październiku, zostanie podjęta w późniejszym czasie.

Zmodyfikowany kalendarz DTM 2020

Data   Lokalizacja
11-12.07 Norisring
1-2.08 / Igora Drive/Anderstorp
8-9.08 Zolder
22-23.08 Brands Hatch
5-6.09 Assen
12-13.09 Nürburgring
3-4.10 / Igora Drive/Anderstorp
17-18.10 Lausitzring
7-8.11 Hockenheim
14-15.11 Monza

Źródło: dtm.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league