Aberdein uzupełnia skład BMW w DTM

Fenomenalny debiutant ubiegłego roku Jonathan Aberdein powróci do Deutsche Tourenwagen Masters na kolejny sezon. Kierowca z Południowej Afryki zamieni klienckie Audi na fabryczny zespół BMW.

„BMW dało mi niesamowitą okazję stania się ich kierowcą fabrycznym i jestem im za to wdzięczny” – powiedział 21-latek. „Jestem podekscytowany udziałem w kolejnym sezonie DTM i chcę kontynuować moją dobrą formę z debiutanckiego roku. Nie mogę się doczekać, aby podjąć to wyzwanie wraz z BMW”.

Reprezentując równie nowy w stawce DTM zespół WRT, Aberdein osiem razy finiszował w pierwszej dziesiątce, z czego dwukrotnie na czwartym miejscu, co przełożyło się na dziesiąte miejsce w klasyfikacji kierowców. Ubiegłoroczny debiutant największe wrażenie zrobił w kwalifikacjach, trzykrotnie zajmując miejsce w pierwszym rzędzie.

„Cieszę się, że możemy oddać ostatni wolny fotel w zespole fabrycznym tak obiecującemu i utalentowanemu młodemu kierowcy jak Jonathan Aberdein” – powiedział dyrektor BMW Motorsport Jens Marquardt. „Pokazał swój potencjał w zeszłym sezonie, wielokrotnie nawiązując walkę, a nawet pokonując kierowców fabrycznych. Jestem przekonany, że będzie wartościowym członkiem naszego składu”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league