Po rocznej przerwie, Lucas Auer powróci do Deutsche Tourenwagen Masters. Były kierowca Mercedesa-AMG będzie w przyszłym roku reprezentować BMW. Austriak jest jednym z pięciu zawodników, których bawarska marka potwierdziła na sezon 2020.

„Jestem bardzo podekscytowany powrotem do DTM wraz z BMW” – powiedział zwycięzca czterech wyścigów. „W trakcie mojej kariery kilkukrotnie prowadziłem rozmowy z BMW, a tym razem wszystko się ułożyło. Odliczam dni do momentu, gdy po raz pierwszy zasiądę w samochodzie. Bardzo rozwinąłem się przez ostatni rok w Japonii [startując w Super Formule]. Kluczowe będzie, abym szybko przyzwyczaił się na nowo do DTM, ale nie martwię się tym”.

BMW potwierdziło powrót czterech swoich dotychczasowych kierowców – Marco Wittmanna, Philippa Enga, Timo Glocka oraz Sheldona van der Linde. Z programem DTM marki pożegnał się natomiast Joel Eriksson, który może przejść do wyścigów GT. Jego zastępca ma zostać przedstawiony w późniejszym terminie.

„Postawiliśmy na ciągłość, jeśli chodzi o czwórkę naszych kierowców” – stwierdził szef BMW Motorsport Jens Marquardt. „Ze swoją szybkością oraz niezwykłą regularnością, Marco Wittmann jest co roku naszym czołowym kierowcą i niemal za każdym razem wykorzystuje w pełni nadarzające się okazje. Timo Glock miał bardzo pechowy sezon, ale jego tempo za kierownicą BMW M4 DTM nie ulega wątpliwości. Philipp Eng spisał się fantastycznie w tym roku, zwłaszcza w pierwszej części sezonu. Sheldon van der Linde zaimponował nam w swoim debiutanckim sezonie – widzimy u niego potencjał, który mamy nadzieję będzie częściej realizować w przyszłym roku”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race