Kubica przetestuje samochód DTM BMW

Robert Kubica zasiądzie w przyszłym tygodniu za kierownicą auta Deutsche Tourenwagen Masters. Oprócz Polaka, samochód BMW przetestuje również nowy kierowca fabryczny marki Nick Yelloly.

„Chciałbym podziękować BMW Motorsport za możliwość przetestowania samochodu M4 DTM na torze Jerez” – powiedział Polak, który był związany z niemiecką marką podczas swoich startów w Formule 1. „Nie mogę doczekać się testów oraz poznania nowego auta DTM z silnikiem turbo. Mogę wyobrazić sobie moją przyszłość w DTM – szukam nowych wyzwań, a DTM właśnie takim jest. W serii jeżdżą najwyższej klasy kierowcy, a poziom jest bardzo wysoki. Muszę jednak poczekać i zobaczyć jak pójdą testy”.

Dyrektor BMW Motorsport Jens Marquardt dodał: „Z radością przedstawiliśmy Robertowi Kubicy możliwość wzięcia udziału w teście na torze Jerez. Robert jest znany na międzynarodowej scenie i ma duże doświadczenie w wysokiej klasy seriach, jak Formuła 1. Jesteśmy ciekawi jak poradzi sobie podczas pierwszego spotkania z naszym samochodem turystycznym”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league