Cassidy na pole position, Duval w pierwszym rzędzie

Drugi zawodnik tegorocznych mistrzostw Super GT Nick Cassidy wystartuje z pole position do sobotniego «wyścigu marzeń», zorganizowanego na torze Fuji we współpracy z Deutsche Tourenwagen Masters. Kierowca Lexusa o ponad ćwierć sekundy pokonał najlepszego z kierowców niemieckiej serii Loïca Duvala.

Nowozelandczyk uzyskał swój najlepszy czas w pierwszej połowie 20-minutowej sesji, która została rozegrana przy padającym deszczu. Kierowca Lexusa przejechał okrążenie toru Fuji w czasie 1:41,827 – o 0,331 sekundy szybciej od drugiego Duvala, który również uzyskał swój najlepszy wynik w pierwszej połowie sesji.

Trzeci był Naoki Yamamoto w Hondzie, który niedawno uczestniczył w sesji treningowej Formuły 1. Pokonał on Ronniego Quintarelliego w Nissanie. Mike Rockenfeller umieścił drugie Audi w pierwszej piątce, uzyskując wynik o 0,700 sekundy gorszy od zdobywcy pole position. Za Niemcem uplasowali się Koudai Tsukakoshi, Jann Mardenborough, Frédéric Makowiecki, Sho Tsuboi i Yuki Sekiguchi.

Tegoroczny mistrz DTM René Rast uplasował się na 14. pozycji, dwie lokaty przed Benoîtem Tréluyerem. Najlepszym z kierowców BMW był lokalny zawodnik Kamui Kobayashi, który uzyskał 18. czas, pokonując Marco Wittmanna. Alex Zanardi był ostatni, ze stratą nieco ponad trzech sekund do najszybszego.