22 samochody w «wyścigu marzeń» DTM

Siedem samochodów z Deutsche Tourenwagen Masters oraz piętnaście z serii Super GT spotka się w ten weekend na torze Fuji Speedway, aby rywalizować w niepunktowanym «wyścigu marzeń». Na przestrzeni dwóch dni zostaną rozegrane dwa 55-minutowe wyścigi. 

Format weekendu wyścigowego będzie w dużej mierze przypominać ten znany z DTM, lecz zaadaptowany zostanie znany z Super GT lotny start. Wszystkie auta będą jeździć na oponach Hankook i wyłączone zostaną systemy DRS i push-to-pass. 

Audi wystawi cztery samochody, za kierownicą których zasiądą Loïc Duval, René Rast, Mike Rockenfeller i Benoît Tréluyer, natomiast BMW reprezentować będą Kamui Kobayashi, Marco Wittmann i Alex Zanardi. Po stronie Super GT, Lexus wystawi aż sześć samochodów, Honda pięć, a Nissan cztery. Wśród gwiazd japońskiej serii na polach startowych znajdą się tegoroczni mistrzowie Kazuya Oshima i Kenta Yamashita, a także byli triumfatorzy Ronnie Quintarelli, Naoki Yamamoto, Tsugio Matsuda, Ryō Hirakawa oraz Nick Cassidy – ten ostatni ma na swoim koncie również tytuł w Super Formule. 

O ile wszyscy kierowcy DTM będą ścigać się w oba dni, reprezentanci Super GT podzielą się czasem za kierownicą – japońska seria składa się z dłuższych wyścigów z udziałem dwuosobowych załóg, natomiast podczas «wyścigu marzeń» nie są przewidziane zmiany kierowców. 

„Wspólny wyścig DTM i Super GT to wielkie osiągnięcie” – powiedział szef DTM Gerhard Berger. „Od dawna mieliśmy takie ambicje i latami pracowaliśmy nad ich realizacją. Dwie niemieckie marki DTM wystawią swoich mistrzów – René Rasta, Marco Wittmanna i Mike’a Rockenfellera, a także mających na koncie sukcesy w japońskich wyścigach Loïca Duvala i Benoîta Tréluyera. Dołączą do nich ulubieniec lokalnej publiczności Kamui Kobayashi oraz legendarny kierowca Alex Zanardi”

„Napiszemy w ten weekend nowy rozdział w historii obu serii. Mam nadzieję na bezpieczne i udane zawody oraz że wszystkim będzie podobać się spektakl łączący na jednym torze dwie nasze serie”

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league