Spengler wygrywa po fenomenalnym starcie

Bruno Spengler po dwuletniej przerwie znów wygrał wyścig Deutsche Tourenwagen Masters. Kanadyjczyk po fenomenalnym starcie objął prowadzenie niedzielnej rundy na torze Norisring i nie oddał pierwszej pozycji do samego końca.

Reprezentant BMW startował z piątego pola i już na pierwszych metrach objechał Philippa Enga, a następnie w pierwszym zakręcie wykorzystał walkę trójki kierowców Audi – René Rasta, Nico Müllera i Loïca Duvala – aby wyprzedzić ich po wewnętrznej i awansować na pierwszą lokatę.

Pierwsza dwójka klasyfikacji generalnej kontynuowała walkę między sobą, co zakończyło się incydentem w drugim zakręcie – Müller uderzył w tył samochodu Rasta, przez co ten obrócił się, a Szwajcar otrzymał karę przejazdu przez boksy. Rast, podobnie jak Duval, Joel Eriksson, Jake Dennis i Pietro Fittipaldi, zjechał na zmianę opon już na pierwszym okrążeniu.

Spengler szybko zaczął odjeżdżać od reszty stawki, której przewodził jego zespołowy kolega Eng. Kierowcę BMW na dziewiątym okrążeniu wyprzedził Jamie Green, lecz sędziowie dopatrzyli się nieregulaminowego manewru i kazali Brytyjczykowi oddać wywalczoną nieuczciwie lokatę.

Green kilka okrążeń później zjechał do boksów i wypadł z punktowanej dziesiątki. Mając przed sobą pusty tor, kierowca Audi narzucił solidne tempo i znalazł się przed Engiem, gdy ten wyjechał z boksów po swoim pit-stopie na 32. okrążeniu. W tym samym momencie do boksów zjechał Spengler, którego pozycja była jednak niezagrożona.

Gdy cała stawka odbyła swoje obowiązkowe zjazdy do boksów, Spengler powrócił na prowadzenie, przed Greenem oraz Duvalem, który jechał jednak na zużytych oponach i do końca wyścigu został wyprzedzony przez Enga, Robina Frijnsa, Mike’a Rockenfellera i Marco Wittmanna.

Z tej grupy najszybszy był Rockenfeller, który na 51. okrążeniu wyprzedził Enga, a na 10 kółek przed końcem odebrał Frijnsowi miejsce na najniższym stopniu podium. Frijns przyjechał na metę czwarty, przed Engiem i Duvalem. Wittmann musiał wycofać się z wyścigu po awarii samochodu, podobnie jak Sheldon van der Linde i Paul di Resta. Po przygodzie na pierwszym okrążeniu, Rast przebił się na siódmą lokatę i finiszował tuż przed Müllerem, a punktowaną dziesiątkę uzupełnili Timo Glock i Daniel Juncadella.

Dzięki wygranej, Spengler przesunął się na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Prowadzi nadal Rast, z 22-punktową przewagą nad Müllerem. Kolejna runda DTM odbędzie się za dwa tygodnie na nowym w kalendarzu torze Assen.

PNrKierowcaZespół Rezultat
17
Bruno Spengler
BMW Team RMG70 okr.
253
Jamie Green
Audi Sport Team Rosberg+ 5,765
399
Mike Rockenfeller
Audi Sport Team Phoenix+ 6,833
44
Robin Frijns
Audi Sport Team Abt Sportsline+ 11,695
525
Philipp Eng
BMW Team RBM+ 16,365
628
Loïc Duval
Audi Sport Team Phoenix+ 17,590
733
René Rast
Audi Sport Team Rosberg+ 25,480
851
Nico Müller
Audi Sport Team Abt Sportsline+ 29,080
916
Timo Glock
BMW Team RMG+ 33,536
1023
Daniel Juncadella
R-Motorsport+ 37,941
1162
Ferdinand Habsburg
R-Motorsport+ 39,516
1276
Jake Dennis
R-Motorsport+ 1 okr.
1347
Joel Eriksson
BMW Team RBM+ 1 okr.
1427
Jonathan Aberdein
WRT Team Audi Sport+ 1 okr.
1521
Pietro Fittipaldi
WRT Team Audi Sport+ 2 okr.
1611
Marco Wittmann
BMW Team RMG+ 6 okr.
NSK31
Sheldon van der Linde
BMW Team RBM
NSK3
Paul di Resta
R-Motorsport

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league