Jak poinformował szef zespołu ROWE Racing Hans-Peter Naundorf, jego ekipa zrezygnowała z planów wejścia do Deutsche Tourenwagen Masters w sezonie 2019.

ROWE Racing było wymieniane obok Team WRT jako jeden z dwóch potencjalnych zespołów klienckich, które mogą dołączyć do tegorocznej stawki. O ile WRT na ten krok się zdecydowało, ROWE musiało zrezygnować z planów wystawiania samochodów BMW.

„Prowadziliśmy od roku rozmowy z BMW i zaszliśmy dość daleko, ale wtedy Mercedes zwyczajnie się wycofał” – powiedział. „Rozmawiałem z [szefem DTM] Gerhardem [Bergerem] oraz [dyrektorem BMW Motorsport] Jensem Marquardtem już w czerwcu lub lipcu. Mieliśmy nawet zainteresowanych sponsorów, ale duże firmy muszą wykazać zwrot z inwestycji, a koszty przekraczały możliwe zyski trzykrotnie. BMW złożyło nam ofertę, ale kwota była niemożliwa do zebrania, nawet przy pomocy płacących kierowców”.

Choć niemiecka ekipa zdecydowała się zamienić w tym roku swoje BMW na Porsche w wyścigach GT3, lecz nie pogorszyło to relacji pomiędzy obiema stronami: „BMW zdecydowało się przejść do IGTC, a my woleliśmy ścigać się w Europie i musieliśmy znaleźć rozwiązanie. Nikt nie chciał rezygnować z BMW, a oni nie chcieli rezygnować z nas. Wciąż chcemy wystawić BMW w 24h Nürburgring, bo ten samochód jest tam bardzo mocny”.

Źródło: sportscar365.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race