Zwycięzca wyścigu WTCR w Makau Frédéric Vervisch za dwa tygodnie przetestuje Audi RS 5 DTM w Jerez w ramach testu młodych kierowców. Weźmie w nim udział również pięciu innych uczestników.

Zawodnik Pucharu Świata Samochodów Turystycznych jest od dawna związany z ekipą WRT poprzez starty w serii Blancpain GT oraz różnymi innymi jednorazowymi wydarzeniami sportowymi. Team WRT jest wybranym zespołem klienckim Audi, który zostanie wystawiony w przyszłym sezonie Deutsche Tourenwagen Masters przez niemieckiego producenta.

Trzykrotny zwycięzca 24-godzinnego wyścigu Le Mans Benoît Tréluyer będzie również obecny w Jerez, razem z Andreasem Bakkerudem, który w tym roku był czwarty w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata w Rallycrossie – swoim pierwszym roku z EKS Audi Sport.

Pozostali kierowcy to 20-letni Mattia Drudi, który ścigał się Audi R8 LMS, do którego dołączą dwaj kierowcy Formuły 3: Austriak Ferdinand Habsburg i południowoafrykański kierowca Jonathan Aberdein.

Testy w Jerez odbędą się w dniach 10-12 grudnia. Będą one pierwszą okazją dla zespołu WRT do przetestowania samochodów DTM przed ich debiutem w przyszłym sezonie.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race