Dwa nowe zespoły łączone z DTM

Team WRT oraz ROWE Racing mogą dołączyć do stawki Deutsche Tourenwagen Masters w sezonie 2019.

W związku z odejściem Mercedesa-AMG po zakończeniu tegorocznych zmagań, pozostali w serii producenci Audi i BMW najprawdopodobniej będą musieli powrócić do wystawiania ośmiu samochodów, tak aby przyszłoroczna stawka składała się z 16 aut.

Realizacja takiego planu będzie się wiązać ze zwiększonym obciążeniem obecnych zespołów lub wprowadzeniem do stawki nowych, co wydaje się preferowaną opcją. W przypadku Audi, obecne ekipy Abt, Phoenix i Rosberg wystawiają po dwa auta, a kolejne dwa miałyby być obsługiwane przez Team WRT, który od wielu lat wystawia samochody Audi w wyścigach GT.

„Prowadzimy rozmowy na temat sezonu 2019, ale nic nie jest podpisane” – powiedział szef Team WRT Vincent Vosse. „Myślę, że wiele ekip prowadzi podobne dyskusje. Podoba nam się ten pomysł i uważamy, że wejście do DTM nie zaszkodzi naszym pozostałym programom, zatem może to być właściwy na to moment. Każdym programem zajmuje się inna grupa ludzi i podobnie byłoby w tym przypadku”.

Po stronie BMW serię mógłby zasilić inny zespół znany z wyścigów GT3 ROWE Racing. Szef ekipy Hans-Peter Naundorf potwierdził, że trwają pracę w tym kierunku: „Plotki o naszej obecności w padoku DTM są prawdziwe. Nic nie jest przesądzone i w tej chwili oceniam nasze szanse na 50% - ROWE Racing to przede wszystkim zespół długodystansowy. Zebranie budżetu na wyścigi sprinterskie jest bardziej skomplikowane”.

Barw bawarskiego producenta bronią w tym roku zespołu RBM oraz RMG, które wystawiają po trzy samochody.

Źródło: sportscar365.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league