Nürburgring przedłuża kontrakt z DTM

Władze niemieckiej serii Deutsche Tourenwagen Masters poinformowały o zaakceptowaniu warunków nowej trzyletniej umowy na organizację wyścigów na słynnym torze w Nadrenii-Palatynacie.

„Ten kontrakt stanowi ważną część naszej strategii na przyszłość” – powiedział dyrektor ds. operacji i wydarzeń ITR Frédéric Elsner. „Zdecydowaliśmy się kontynuować tę regularną i owocną współpracę. Tor Nürburgring wzbudza fascynację i zapewnia doskonałą infrastrukturę. Kierowcy, zespoły oraz my zawsze lubimy wracać w góry Eifel i trudno wyobrazić sobie DTM bez tego tradycyjnego miejsca”.

Tor Nürburgring znajduje się w kalendarzu serii nieprzerwanie od jej powstania w 1984 roku. Choć obecnie wykorzystywana jest zmodyfikowana nitka toru «grand prix» o długości 3,629 kilometra, w latach 1988-90 oraz 1992-93 kierowcy rywalizowali na «północnej pętli».

Data przyszłorocznego wyścigu oraz szczegóły dotyczące wykorzystywanej konfiguracji toru zostaną opublikowane wraz z prowizorycznym kalendarzem, który władze serii chcą zaprezentować w październiku.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej DTM

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league