Wehrlein rozstanie się z Mercedesem

Mistrz Deutsche Tourenwagen Masters z 2015 roku Pascal Wehrlein nie pozostanie związany z Mercedesem po zakończeniu tego sezonu.

„Mój kontrakt kończy się wraz z końcem tego sezonu i wspólnie zdecydowaliśmy się go nie przedłużać” – powiedział Niemiec. „Szukam nowych wyzwań i możliwości, a także rozmawiam z innymi zespołami na temat miejsca na przyszły sezon. Jestem bardzo wdzięczny za wsparcie, jakie otrzymałem od Mercedesa – otworzyli mi drogę do Formuły 1, najpierw z Manorem, a następnie w Sauberem, a zdobyciu punktów dla obu ekip towarzyszyły wielkie emocje. Dziękuję wszystkim w Stuttgarcie, Affalterbach i Brackley, którzy wspierali mnie w trakcie mojej przygody. Teraz czas na kolejny krok”.

Po zdobyciu mistrzostwa DTM, Wehrlein przeniósł się na dwa lata do Formuły 1, po czym powrócił do niemieckiej serii na tegoroczny sezon i zajmuje obecnie ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. Mercedes nie będzie kontynuować startów w DTM po zakończeniu tego sezonu, a Wehrlein był typowany do miejsca w zespole Formuły E HWA, wraz z aktualnym liderem serii Garym Paffettem.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Daimlera

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league