Di Resta wygrywa domowy wyścig DTM

Paul di Resta odniósł swoje drugie zwycięstwo w tegorocznym sezonie Deutsche Tourenwagen Masters. Kierowca Mercedesa pokonał na torze Brands Hatch swojego zespołowego kolegę Gary’ego Paffetta oraz aktualnego mistrza serii Rene Rasta.

Brytyjczyk popisał się znakomitym startem i zrównał się z ruszającym z pole position Paffettem, by następnie objechać go od zewnętrznej w nawrocie Druids. Za nimi, Pascal Wehrlein utrzymał trzecią pozycję przed Rene Rastem, a Robin Frijns zderzył się z Lucasem Auerem, przez co obaj obrócili się i wypadli z toru. W obracający się samochód Frijnsa uderzył Augusto Farfus – Brazylijczyk zaczął gubić kawałki przedniego zderzaka, doprowadzając do wyjazdu samochodu bezpieczeństwa.

Rywalizacja została wznowiona na czwartym okrążeniu – di Resta utrzymał prowadzenie przed Paffettem, natomiast Rene Rast próbował objechać Wehrleina po zewnętrznej w drugim zakręcie. Niemiec wypchnął z toru kierowcę Audi, przez co ten został wyprzedzony przez swojego zespołowego kolegę Jamiego Greena, który przebił się do przodu po starcie z 11. pozycji. Największe straty poniósł jednak Farfus, który spadł z piątej na dziewiątą lokatę.

Już na piątym okrążeniu do boksów zjechali m.in. jadący w pierwszej dziesiątce Wehrlein, Marco Wittmann i Loic Duval, a na kolejnym kółku na to samo zdecydował się Rast – dzięki krótszemu postojowi kierowca Audi przeskoczył przed Wehrleina. Na ósmym okrążeniu w boksach pojawił się Paffett, a na dziewiątym kółku to samo zrobił prowadzący di Resta – powrócili oni na tor w niezmienionej kolejności, z komfortową przewagą nad Rastem.

Kiedy wszyscy kierowcy zjechali do boksów, di Resta powrócił na czoło stawki i dowiózł do mety pierwsze miejsce, korzystając na tym, że Rast dogonił Paffetta i w końcowej fazie wyścigu próbował przypuścić atak na drugie miejsce, lecz był w tym nieskuteczny. Ze stratą dziesięciu sekund do czołowej trójki na metę wpadł Wehrlein, za którym uplasowali się Wittmann, Mike Rockenfeller i Philipp Eng, a czołową dziesiątkę uzupełnili Lucas Auer, sobotni zwycięzca Daniel Juncadella i Nico Muller. Poza punktami znalazł się Jamie Green, który po swoim zjeździe do boksów walczył z Wittmannem o piątą lokatę, lecz wypchnął kierowcę BMW poza tor, za co otrzymał karę przejazdu przez boksy.

Kolejna runda DTM odbędzie się pod koniec miesiąca we włoskim Misano, gdzie gościnnie startować będzie Alex Zanardi.

PNrKierowcaZespół Rezultat
13
Paul di Resta
Mercedes-AMG Team HWA40 okr.
22
Gary Paffett
Mercedes-AMG Team HWA+ 1,019
333
René Rast
Audi Sport Team Rosberg+ 1,376
494
Pascal Wehrlein
Mercedes-AMG Team HWA+ 11,484
511
Marco Wittmann
BMW Team RMG+ 14,312
699
Mike Rockenfeller
Audi Sport Team Phoenix+ 14,841
725
Philipp Eng
BMW Team RBM+ 17,239
822
Lucas Auer
Mercedes-AMG Team HWA+ 17,972
923
Daniel Juncadella
Mercedes-AMG Team HWA+ 18,505
1051
Nico Müller
Audi Sport Team Abt Sportsline+ 20,798
1116
Timo Glock
BMW Team RMG+ 21,764
124
Robin Frijns
Audi Sport Team Abt Sportsline+ 22,007
1347
Joel Eriksson
BMW Team RBM+ 23,197
147
Bruno Spengler
BMW Team RBM+ 31,998
1553
Jamie Green
Audi Sport Team Rosberg+ 33,359
1628
Loïc Duval
Audi Sport Team Phoenix+ 2 okr.
1748
Edoardo Mortara
Mercedes-AMG Team HWA+ 3 okr.
NSK15
Augusto Farfus
BMW Team RMG

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league