Ogier wystartuje w DTM

Aktualny rajdowy mistrz świata Sébastien Ogier weźmie gościnny udział we wrześniowej rundzie Deutsche Tourenwagen Masters w austriackim Spielbergu. Francuz zasiądzie za kierownicą dodatkowego Mercedesa-AMG C 63 DTM.

„To bardzo ekscytujące doświadczenie” – powiedział kierowca Forda w cyklu WRC. „DTM to dla mnie coś zupełnie nowego, ale staram się uczyć z każdym przejechanym okrążeniem. To dla mnie okazja poszerzyć swoje wyścigowe horyzonty i zebrać większe doświadczenie”.

„Dotychczas nie jeździłem wiele na torach drogowych, startowałem tylko kilkukrotnie w samochodach GT. Auto DTM jest oczywiście szybsze i nie można oczekiwać, że jako gość będę od razu konkurencyjny. Spodziewam się trudnego weekendu, a moim celem będzie nadążyć za resztą stawki”.

Przed swoim startem Ogier będzie testować samochód DTM przez dwa dni na włoskim torze Vallelunga.

Regulamin DTM dopuszcza w tym sezonie na wystawienie przez producentów dodatkowych samochodów dla gościnnie startujących kierowców. Z takiej okazji na początku sezonu skorzystało Audi, by swój ostatni weekend w DTM mógł odbyć Mattias Ekström, z kolei podczas rundy w Misano za kierownicą ręcznie sterowanego BMW zasiądzie Alex Zanardi.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Daimlera

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league