Paul di Resta i Daniel Juncadella z karami finansowymi

Dwaj zawodnicy ekipy Mercedes zostali ukarani grzywną finansową za przekroczenie dopuszczalnej wagi.

Czwarty wyścig sezonu zakończył się dla Paula di Resty i Daniela Juncadelli karą w wysokości 3000 euro na kierowcę za zbyt dużą wagę zawodników. Zespół Mercedes i winni kierowcy tłumaczyli, że zaraz po wyścigu uzupełnili płyny i wypili dużą ilość wody, co poskutkowało podniesieniem wagi w momencie ważenia.

Według artykułu 26.15 regulaminu sportowego waga minimalna zawodnika wynosi 84 kg z tolerancją do 2 kg w dół oraz w górę. Ciężar ten liczony jest wraz z kombinezonem i z kaskiem kierowcy. Natomiast waga całkowita, czyli samochód wraz z kierowcą nie może przekroczyć 1.115,0 kg. Regulamin mówi też o tym, że zawodnik powinien bezzwłocznie udać się na pomiar wagi tuż po zakończeniu sesji kwalifikacyjnej bądź wyścigu, wtedy pomiar będzie najbardziej miarodajny. Di Resta i Juncadella wykonali jednak okrężną drogę i najpierw uzupełnili dużą ilość płynów, a dopiero w dalszej kolejności stanęli na wadze.

Do podobnej sytuacji doszło w 2013 roku z udziałem Mattiasa Ekströma, który również został ukarany za nadmierne spożycie wody. Sankcja ta była jednak o wiele wyższa, gdyż wykluczyła kierowcę z wyścigu, co wydaje się być bardzo dużą konsekwencją w porównaniu do 6000 euro kary za obu kierowców.

Źródło: speedweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league