W tym sezonie spełni się wielkie marzenie Joela Erikssona, czyli samodzielny start jako etatowy kierowca w Deutsche Tourenwagen Masters.

Już 5. maja Szwed zadebiutuje w swoim pierwszym wyścigu DTM. Jego nastawienie jest bardzo pozytywne: „Moim celem jest zawsze wygrywanie”. Wydawać mogłoby się, że dla debiutanta zwycięstwa to odległy plan, ale zeszły sezon pokazał na przykładzie Rene Rasta, że nawet debiutant może sięgnąć po mistrzostwo.

„O tym, żeby startować w DTM marzyłem już jako dziecko, gdy jeździłem w kartingu. Zawsze wypatrywałem kierowców tej serii, a teraz sam tutaj jestem. To dla mnie spełnienie marzenia” – przyznał 19-letni zawodnik BMW. Wyścigi nie są obce Erikssonowi, który w ubiegłym roku zdobył drugie miejsce w Europejskich Mistrzostwach Formuły 3.

Kolejnym debiutantem będzie zespoły kolega Erikssona, czyli Philipp Eng, a trójkę kierowców, którzy w maju zaliczą dopiero swój pierwszy start w DTM uzupełni zawodnik Audi, Robin Frijns. Czy ci kierowcy będą w stanie nawiązać taką walkę jak w zeszłym roku Rast?

„Nie czuję się spełniony, gdy nie wygrywam. To duży cel i ogromne wyzwanie, które sobie postawiłem” – kontynuował Eriksson w rozmowie z Motorsport-Total.com. Młody kierowca przyznał, że jest spokojny, gdyż otrzymuje duże wsparcie od swojego zespołu: „Robią co mogą, aby zapewnić mi jak najlepsze warunki. Mam w nich oparcie. Damy z siebie wszystko. Najważniejsze, żeby BMW stało w końcowej fazie na szczycie”.

Źródło: motorsport-total.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race