DTM może powrócić do Wielkiej Brytanii w 2018 roku

W ramach rozszerzonego, 10-rundowego harmonogramu niemieckiej serii samochodów turystycznych, do kalendarza Deutsche Tourenwagen Masters ma powrócić runda w Wielkiej Brytanii, która miałaby zostać rozegrana na torze Brands Hatch lub Donington Park.

DTM nie organizuje wyścigów w Wielkiej Brytanii od 2013 roku, kiedy to po raz ostatni samochody serii pojechały po torze Brands Hatch Indy.

Niemniej jednak, przewodniczący ITR Gerhard Berger jest szczególnie zainteresowany powrotem DTM do Wielkiej Brytanii w ramach starań, aby w kalendarzu znalazło się więcej "oldschoolowych" obiektów.

Brytyjska runda została zaplanowana wstępnie na 21-22 kwietnia, co sprawiło, że będzie ona otwierała sezon w 2018 roku.

Pozostaje jednak niejasne, na którym z torów będzie rozgrywana runda mistrzostw – czy miałoby to miejsce na Brands Hatch czy Donington Park, który to po raz ostatni gościł DTM w 2003 roku. Gdyby jednak niemiecka seria powróciła na Brands Hatch to najprawdopodobniej wyścigi byłyby rozgerane na pełnym obwodzie toru, a nie na układzie Indy.

W kolejce do powrotu DTM znajdują się także Włochy, po raz pierwszy od czasu, kiedy Adria gościła serię w 2010 roku.

Uważa się, że to Misano jest najbardziej prawdopodobnym miejscem wizyty DTM i prowizoryczna data wyścigowego weekendu została wyznaczona na 11-12 sierpnia, aby przyciągnąć wakacyjnych niemieckich turystów, którzy znajdują się w tym czasie w okolicy.

Z ośmiu miejsc w kalendarzu na rok 2017, jedynie Moscow Raceway zostanie wycofany, nastomiast Lausitz będzie kontynuował organizowanie wyścigu, pomimo sprzedaży obiektu firmie testującej samochody DEKRA na początku tego roku.

Norisring, Zandvoort, Nürburgring, Red Bull Ring oraz Hungaroring utrzymają swoje miejsca w kalendarzu, przy czym Hockenheim będzie nadal gościł dwie rundy, wliczając w to finał sezonu.

Przypuszczalny kalendarz DTM 2018

R Data Tor
1 21-22 kwietnia Brands Hatch/Donington Park
2 5-6 maja Hockenheimring
3 19-20 maja Eurospeedway Lausitz
4 2-3 czerwca Hungaroring
5 23-24 czerwca Norisring
6 14-15 lipca Circuit Park Zandvoort
7 11-12 sierpnia Misano World Circuit
8 8-9 września Nürburgring
9 22-23 września Red Bull Ring
10 13-14 października Hockenheimring

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league