Rast odnosi trzecie tegoroczne zwycięstwo

Kierowcy Audi zajęli całe podium także w drugim wyścigu weekendu Deutsche Tourenwagen Masters na torze Red Bull Ring. Swoje trzecie tegoroczne zwycięstwo odniósł René Rast, pokonując Mike’a Rockenfellera i Nico Müllera.

Prowadzenie po starcie z pole position utrzymał Jamie Green, za którym podążyli Rast i Marco Wittmann.

Już na pierwszym okrążeniu swoje obowiązkowe zjazdy do boksów odbyli Mattias Ekström i Augusto Farfus. Nieco później dołączył do nich Wittmann, wyprzedzony przez Rockenfellera. Kierowca BMW powrócił na tor przed Ekströmem, lecz ten miał przewagę rozgrzanych opon i mógł zaatakować na kolejnym okrążeniu. Obaj zrównali się w drugim zakręcie i kontynuowali zaciętą walkę, dopóki Wittmann nie zdołał uciec w czwartym zakręcie.

Prowadzący Green pojawił się w boksach na 12. okrążeniu – o dwa kółka przed Rastem. Po zmianach opon, pozostali oni w niezmienionej kolejności. Rockenfeller i Müller odbyli swoje zjazdy na 15. okrążeniu, a po powrocie na tor rozdzielał ich Wittmann. Kierowca BMW został jednak wyprzedzony przez Müllera, który następnie blokował aktualnego mistrza, by umożliwić Ekströmowi odrobienie straty do rywala – Szwed sam stracił jednak pozycję na rzecz Rockenfellera.

Na 29. okrążeniu wyjechał samochód bezpieczeństwa, po tym jak Lucas Auer został uderzony przez Bruno Spenglera. Austriak musiał wycofać się z wyścigu, a Kanadyjczyk otrzymał za swój manewr karę przejazdu przez boksy.

Rywalizacja została wznowiona na 32. okrążeniu, na 10 minut przed końcem. Green utrzymał prowadzenie po restarcie, przed Rastem i Müllerem. Rockenfeller wyprzedził Wittmanna w pierwszym zakręcie, a chwilę później to samo zrobił Ekström. Kierowca BMW wkrótce stracił pozycję również na rzecz Gary’ego Paffetta w Mercedesie, który objechał go od zewnętrznej w trzecim zakręcie.

Pomimo presji ze strony Rasta, Green mógł czuć się stosunkowo bezpiecznie na prowadzeniu, dopóki nie spotkał go problem ze skrzynią biegów – kierowca Audi musiał przez to zwolnić i stracił wiele pozycji. Prowadzenie odziedziczył Rast, który jechał przed Müllerem i Rockenfellerem.

Taka kolejność utrzymała się już do samego końca. Paffett dojechał do mety za trójką kierowców Audi, a przed Ekströmem i Wittmannem w najwyżej sklasyfikowanym BMW. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Timo Glock, Loïc Duval, Paul di Resta i Robert Wickens.

Na dwa wyścigi przed końcem sezonu, Ekström nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej, mając o 21 punktów więcej od drugiego Rasta. Trzecie miejsce zajmuje Green, z 35 punktami straty, a o kolejne trzy punkty dalej są Wittmann i Rockenfeller.

P Nr Kierowca Zespół   Rezultat
1 33 René Rast Audi Sport Team Rosberg 39 okr.
2 99 Mike Rockenfeller Audi Sport Team Phoenix + 1,025
3 51 Nico Müller Audi Sport Team Abt Sportsline + 1,824
4 2 Gary Paffett HWA Mercedes-AMG + 3,741
5 5 Mattias Ekström Audi Sport Team Abt Sportsline + 6,136
6 11 Marco Wittmann BMW Team RMG + 7,968
7 16 Timo Glock BMW Team RMG + 8,181
8 77 Loïc Duval Audi Sport Team Phoenix + 8,457
9 3 Paul di Resta HWA Mercedes-AMG + 9,328
10 6 Robert Wickens HWA Mercedes-AMG + 11,305
11 36 Maxime Martin BMW Team RBM + 12,126
12 15 Augusto Farfus BMW Team RMG + 12,696
13 31 Tom Blomqvist BMW Team RBM + 14,745
14 53 Jamie Green Audi Sport Team Rosberg + 16,754
15 63 Maro Engel HWA Mercedes-AMG + 27,255
16 7 Bruno Spengler BMW Team RBM + 28,571
NSK 48 Edoardo Mortara HWA Mercedes-AMG  
NSK 22 Lucas Auer HWA Mercedes-AMG  

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league