René Rast będzie jeździł dla BMW M Motorsport w 2023 roku

Znane nazwisko ma dołączyć do zespołu kierowców BMW M Motorsport w 2023 roku: René Rast zasiądzie za kierownicą samochodów wyścigowych BMW M od przyszłego sezonu. Na trzykrotnego mistrza DTM i zwycięzcę wyścigów 24-godzinnych na torze Spa-Francorchamps i torze Nürburgring czeka mnóstwo okazji do ścigania się. Szczegóły dotyczące tego, w jakich samochodach, seriach i poszczególnych zawodach będzie ścigać się Rast, zostaną ogłoszone wraz z programami wszystkich pozostałych kierowców BMW M.

„Znam René Rasta bardzo dobrze z czasów, gdy pracowałem w Audi i cieszę się, że teraz będziemy współpracować w BMW M Motorsport” – mówi Andreas Roos, szef BMW M Motorsport. „René jest bardzo wszechstronnym kierowcą wyścigowym i fantastycznym dodatkiem do naszego składu kierowców. Jego sukces mówi sam za siebie. Od razu był szybki w każdym samochodzie, którym do tej pory jeździł. Ma też skrupulatne podejście do swojej pracy, co zawsze robiło na mnie wrażenie. Jestem przekonany, że będzie dla nas bardzo pomocny w wielu dziedzinach, czy to w wyścigach, czy w rozwoju naszych samochodów”.

René Rast został mistrzem DTM w 2017, 2019 i 2020 roku. Wygrał 24-godzinny wyścig na torze Spa-Francorchamps w 2012 i 2014 roku oraz 24-godzinny wyścig na torze Nürburgring w 2014 roku. W tym samym roku zdobył również tytuł w ADAC GT Masters. Wcześniej Rast zdobył wiele prestiżowych tytułów w najważniejszych, monomarkowych pucharach Porsche. 35-latek odnosił również sukcesy w prototypach LMP1, LMP2 i DPi, a także w Formule E. Niektóre z tych sukcesów przyniósł zespołowi WRT, z którym BMW M Motorsport będzie przygotowywać się do startu w klasie Hypercar w Długodystansowych Mistrzostwa Świata FIA od 2023 roku.

To nie pierwszy raz, kiedy Rast staje się częścią rodziny BMW. W 2003 i 2004 r. zjadł zęby w Formule BMW. W 2011 roku wziął udział w testach w BMW M3 DTM przed powrotem BMW M Motorsport do DTM.

„Po tylu udanych latach w Audi nie mogę się doczekać nowego wyzwania”, mówi Rast. „Śledziłem to, co działo się w BMW M Motorsport w ostatnich latach i dawno temu postawiłem pierwsze kroki w wyścigach samochodowych w Formule BMW. Powrót do BMW teraz, prawie 20 lat później, to dla mnie wspaniała historia i logiczny krok”.

Źródło: bmw-motorsport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze