Ogier nie wystartuje w Rajdzie Polski po wypadku na zapoznaniu

Ośmiokrotny rajdowy mistrz świata Sébastien Ogier uniknął poważnych obrażeń po wypadku, do którego doszło podczas zapoznania z trasami przed Rajdem Polski, jednak wraz z pilotem Vincentem Landaisem nie weźmie udziału w rundzie na Mazurach.

Ogier i Landais jechali standardowym samochodem drogowym Toyoty GR Yaris, który na wzniesieniu zderzył się z innym pojazdem. Zostali oni przewiezieni do szpitala, podobnie jak kierowca i pasażer drugiego samochodu.

Do wypadku doszło, gdy Ogier i Landais przygotowywali notatki do odcinka specjalnego Gołdap, który miał być 10. i 14. etapem Rajdu Polski. Miał to być piąty rajd Ogiera w ponownie częściowym sezonie WRC. Francuz wygrywał jednak w Chorwacji i Portugalii, natomiast w Monte Carlo i Sardynii zajmował drugie miejsce.

Toyota potwierdziła, że wszyscy uczestnicy wypadku uniknęli poważnych obrażeń, jednak Ogier i Landais nie będą już rywalizować w siódmej rundzie tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata.

„Załoga Toyota Gazoo Racing WRT, Sebastien Ogier i Vincent Landais, została przewieziona do szpitala na badania po wypadku drogowym podczas rekonesansu przed Rajdem Polski we wtorek rano” – czytamy w oświadczeniu.

„Dwoje pasażerów z drugiego pojazdu również zostało przewiezionych do szpitala na badania. Do incydentu doszło, gdy Ogier i Landais przygotowywali się do odcinka specjalnego Gołdap, który stanowi SS10 i SS14 rajdu w tę sobotę”.

„Ogier i Landais jechali samochodem drogowym, co jest standardową praktyką podczas rekonesansu rajdowego. Wszystkie samochody rekonesansowe mają GPS, który pokazuje, że prędkości były w granicach ustalonych limitów”.

„Wszyscy uczestnicy przeszli badania, które nie wykazały poważnych obrażeń. Choć Landais został wypisany ze szpitala, Ogier pozostanie na obserwacji medycznej przez noc i nie będzie mógł wziąć udziału w rajdzie. Bezpieczeństwo i dobro wszystkich zaangażowanych pozostają najważniejszym priorytetem zespołu. Jednocześnie zespół rozważa swoje opcje dotyczące zastępstwa i wkrótce przekaże aktualizację”.

Wiadomo już, że Ogiera zastąpi aktualny rajdowy mistrz świata, Kalle Rovanperä, wraz z pilotem Jonne Halttunenem.

 

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze