Hyundai wystartuje w Rajdzie Chorwacji, aby uczcić pamięć Breena

Hyundai Motorsport wystawi tylko dwa samochody na nadchodzący Rajd Chorwacji WRC po tym, jak Craig Breen zginął w wypadku, do którego doszło podczas ubiegłotygodniowych testów.

Breen miał być trzecim kierowcą południowokoreańskiego zespołu podczas asfaltowej rundy. Kierowca przygotowywał się do swojej drugiego tegorocznego rajdu w ramach częściowego programu startów. Irlandczyk zmarł w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku podczas testów. Jego pilot, James Fulton, wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

Hyundai potwierdził, że nie wystawi trzeciego samochodu i20 N w najbliższy weekend z szacunku, a zamiast tego dla zespołu pojadą jedynie etatowi kierowcy: Thierry Neuville oraz Esapekka Lappi. Decyzję tę podjęto po rozmowach z rodziną Breena, jego pilotem – Fultonem, a także załogą i członkami zespołu Hyundai Motorsport.

Hyundai, aby uczcić pamięć Breena, pojedzie w Rajdzie Chorwacji z dedykowanym malowaniem.

„Po dokładnym rozważeniu z udziałem wszystkich interesantów, zdecydowaliśmy się wystartować w Rajdzie Chorwacji” – powiedział Cyril Abiteboul, szef zespołu. „Zrobimy to ku pamięci Craiga, aby uhonorować go, jego pasję do rajdów i ducha rywalizacji. Wystawimy dwa samochody i wycofamy trzecie zgłoszenie jako znak szacunku”.

„Oba samochody będą startować ze specjalnym malowaniem dla Craiga, jego rodziny, przyjaciół i fanów. Po rozmowach uzgodniono, że najlepszym sposobem na uhonorowanie spuścizny Craiga nie było wycofanie naszego zgłoszenia, więc wystartujemy, pamiętając o naszym koledze z zespołu, przyjacielu i niesamowitym zawodniku. Wystartujemy w tym rajdzie przede wszystkim po to, aby uhonorować Craiga i jego niesamowite życie oraz talent. Craig był dumnym Irlandczykiem i pełnym pasji przedstawicielem irlandzkiej społeczności rajdowej, więc malowanie będzie reprezentować kolory irlandzkiej flagi w jego pamięci”.

Pogrzeb Breena odbędzie się we wtorek o godzinie 14:00 w jego rodzinnej Irlandii w Ferrybanku. Uroczystości będą również transmitowane w Internecie.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Hyundai Motorsport

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze