Abiteboul szefem Hyundaia w WRC

Były szef zespołów Caterham i Renault w Formule 1 Cyril Abiteboul od tego roku będzie pełnił funkcję szefa zespołu Hyundai Motorsport w WRC.

W grudniu zeszłego roku koreański producent rozstał się z dotychczasowym szefem Andreą Adamo i od tego czasu pojawiało się wiele spekulacji na temat tego, kto będzie następcą Włocha. W gronie faworytów upatrywano wspomnianego Abiteboula, ale dopiero na kilkanaście dni przed Rajdem Monte Carlo zostało to oficjalnie potwierdzone.

Prezes Hyundai Motorsport, Sean Kim, uważa, że doświadczenie zdobyte przez Francuza w F1 będzie bezcenne w zarządzaniu zespołem: „Cieszę się, że mogę powitać Cyrila w rodzinie Hyundaia. Jego doświadczenie w Formule 1 pomoże nam odkrywać nowe możliwości rozwoju i poprawy, gdy chcemy nastawić się na bardziej intensywną walkę o tytuły w WRC i wspierać nasze zespoły Customer Racing” – powiedział Kim.

„Damy mu czas na zaaklimatyzowanie się, poznanie środowiska i z czasem, na przyswojenie sobie roli szefa zespołu. Nie mam wątpliwości, że personel techniczny Hyundai Motorsport wraz z Cyrylem wykażą się silniejszym i wyraźniejszym przywództwem w przyszłości, ściśle współpracując z globalnym działem badawczo-rozwojowym Hyundai Motor Company”.

Sam zainteresowany nie kryje, że nowe wyzwanie i nowa kategoria, w której przyjdzie mu realizować będzie dla niego ekscytującym wyzwaniem: „Cieszę się z możliwości dołączenia do Hyundai Motorsport jako szef zespołu” – komentował Abiteboul. „W sporcie motorowym, podobnie jak w pozostałej części swojej działalności, marka Hyundai ostrożnie buduje swoją pozycję lidera. Jestem podekscytowany perspektywą bycia jego częścią, zarządzania programami WRC i Customer Racing, w których zespół już udowodnił, że jest silnymi konkurentami”.

„Nie mogę się doczekać, aby zanurzyć się w społeczności rajdowej i dowiedzieć się więcej o tym spektakularnym sporcie. Hyundai udzielił mi pełnego wsparcia, aby przejście do tej roli przebiegło płynnie. Nie mogę się doczekać, aby zacząć”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Hyundai Motorsport

 

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze