FIA i WRC wycofują numer 43 Kena Blocka

FIA oraz WRC zdecydowały się na wycofanie z użycia na ten rok numeru 43, z którym rywalizował Ken Block.

Amerykanin zmarł kilka dni temu po wypadku na skuterze śnieżnym w wieku 55 lat. Idol, ikona i legenda - tak opasowali go po śmierci nie tylko fani, ale również kierowcy wyścigowi i szefowie zespołów wszystkich gałęzi motosportu. Block zyskał największą sławę dzięki filmom umieszczanych w internecie, na których prezentował nie tylko niesamowite umiejętności za kierownicą, ale również trzymające w napięciu pokazy i popisy drifterskie.

Numer 43 był synonimem zawodnika i używał go w większości swoich startów od samego początku kariery. Dlatego też WRC – w porozumieniu z FIA – zdecydowało się wycofać numer z tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata.

„Biorąc pod uwagę ogromny wkład, jaki nasz przyjaciel Ken Block wniósł do sportów motorowych oraz fakt, że cieszył się ogromnym szacunkiem ludzi na całym świecie, jest całkowicie właściwe, aby jego numer 43 został wycofany z użytku w sezonie 2023 WRC. Pomimo tego, że jest to drobny gest, mamy nadzieję, że przyniesie on trochę ulgi jego rodzinie i przyjaciołom. Ken był legendą, a pamięć o tej prawdziwej legendzie pozostanie z nami na zawsze” – powiedział prezydent FIA Mohammed Ben Sulayem.

Block zadebiutował w Rajdowych Mistrzostw Świata w Meksyku w sezonie 2007. Wystartował w 25 rundach, głównie za kierownicą Forda ekipy M-Sport.

„Nie można nie docenić wpływu jaki Ken wywarł na rajdy wprowadzając nasz sport do zupełnie nowej publiczności. Zaangażowanie fanów było dla Kena czymś ważnym, co uczyniło go ukochaną postacią WRC. Jako sport, wycofanie numeru 43, który był synonimem Kena, jest naszym małym wyrażeniem szacunku dla rodziny, przyjaciół i fanów Kena” – dodał Jona Siebel, promotor zarządzający WRC.

Źródło: wrc.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze