Breen odchodzi z M-Sport

Craig Breen nie będzie kontynuował współpracy z zespołem M-Sport w przyszłym sezonie. Brytyjski zespół w przyszłorocznej edycji WRC zamierza postawić na bardziej konsekwentnego lidera swojej ekipy.

Irlandzki kierowca został wybrany na lidera zespołu w tegorocznej kampanii mistrzostw świata, a jego kontrakt miał obowiązywać jeszcze w przyszłym rok. Niestety dwa miejsca na podium nie przesłoniły licznych incydentów i w konsekwencji utraconych punktów, co skłoniło M-Sport do przedwczesnego rozwiązania kontraktu: „Chciałbym bardzo podziękować M-Sport i całemu zespołowi za wszystko, co dla mnie zrobili w tym roku” – powiedział Breen. „To był ważny sezon i moja pierwsza pełnoetatowa jazda”.

„Ukończenie sezonu w Pumie było fantastyczne. Bycie częścią zespołu było dla mnie wspaniałym doświadczeniem, ale ostatecznie nadszedł czas, aby iść dalej. Nie mogę się doczekać przyszłości i dalszego budowania partnerstwa z pilotem Jamesem [Fultonem]”.

Dyrektor zarządzający M-Sport Malcolm Wilson, potwierdził, że w przyszłorocznym składzie kierowców jego ekipa będzie chciała postawić na kogoś bardziej konsekwentnego w dowożeniu wyników: „Chcę podziękować Craigowi za rok spędzony w zespole. W ciągu całego sezonu osiągnął kilka dobrych wyników, zdobywając dwa miejsca na podium i wygrywając kilka etapów na różnych nawierzchniach, ale niestety konsekwencja nie była na miejscu, aby poprowadzić zespół w roli lidera w 2023 roku”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej M-Sport

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze