Hyundai nie przedłuży kontraktu z Solbergiem

Hyundai Motorsport poinformował, że po obecnym sezonie WRC nie przedłuży umowy na starty Olivera Solberga w barwach koreańskiego zespołu. Szwed do tej pory dzielił trzeci samochód z Danim Sordo.

W tegorocznej edycji rajdowych mistrzostw świata młody Szwed najlepiej spisał się podczas rajdu Ypres rozgrywanego w Belgii, gdzie zajął świetne czwarte miejsce. Jednak a przestrzeni dotychczasowych rozegranych rund Solberg zgromadził wyraźnie mniej punktów [33], niż Sordo [49], mimo, że wystartował w ośmiu rajdach, a Hiszpan w trzech.

W ostatnim Rajdzie Nowej Zelandii syn Pettera Solberga ponownie spisał się przyzwoicie, dojeżdżając na piątej pozycji, ale to nie przekonało szefostwa Hyundaia do przedłużenia umowy na sezon 2023: „Hyundai Motorsport i Oliver Solberg ogłaszają, że umowa między stronami nie zostanie odnowiona, gdy dojdzie do jej naturalnego wygaśnięcia pod koniec 2022 roku” – czytamy w oświadczeniu zespołu. „Decyzja o rozstaniu została podjęta po trudnym sezonie dla zespołu. Solberg w swoim debiutanckim sezonie na najwyższym poziomie zaliczył osiem rajdów w kategorii WRC Rally1 i jego najlepszym wynikiem było czwarte miejsce w Ypres Rally Belgium. Ostatnio zajął piątą pozycję w Rajdzie Nowej Zelandii, który był jego ostatnim rajdem z zespołem. Na przestrzeni sezonu pojawiły się zachęcające występy u młodego kierowcy, w którym był pozytywnym i pracowitym członkiem zespołu”.

Hyundai zdecydował jednak, że w 2023 roku postawi na bardziej doświadczony skład kierowców, aby wprowadzić pewną stabilność i ponownie włączyć się do walki o tytuł w klasyfikacji zespołów: „Starając się zapewnić większą spójność swoich osiągów, Hyundai Motorsport przedstawił swoje zamiary wystawienia doświadczonej trójki załóg na sezon 2023. Zespół w odpowiednim czasie zdecyduje o swoim pełnym składzie i wtedy to ogłosi”.

 

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze