Rovanperä najszybszy na shakedownie Rajdu Chorwacji

Kalle Rovanperä uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed Rajdem Chorwacji, pokonując Thierry’ego Neuville’a tylko o 0,1 sekundy.

Aktualny lider Rajdowych Mistrzostw Świata wykręcił swój najlepszy rezultat podczas trzeciego i zarazem ostatniego przejazdu na odcinku Okić o długości 3,65 km w pobliżu Zagrzebia. Jest to z pewnością zastrzyk pewności siebie dla wciąż młodego, 21-letniego Fina, który właśnie w swoim debiucie w Chorwacji w ubiegłym roku zakończył zmagania zaledwie po kilku kilometrach.

„Już podczas pierwszego przejazdu czułem się naprawdę dobrze” – powiedział Rovanperä. „Na pewno czuję się na tej nawierzchni pewniej niż w Monte-Carlo. Przetestowaliśmy kilka rzeczy, głównie po to, aby potwierdzić pewne ustawienia na pogodę w razie opadów deszczu, a także wypróbować zawieszenie”.

Rovanperä spędził na początku kwietnia dodatkowy czas za kierownicą Toyoty podczas śródsezonowych testów opon Pirelli na odcinkach asfaltowych. Według prognoz, na piątek w Chorwacji zapowiadane są opady deszczu.

Po pierwszym przejeździe shakedownu na czele tabeli z czasami znajdował się Ott Tänak. Estończyk poprawił rezultat na drugiej próbie, jednak ostatnie słowo należało do Rovanpery, który wykręcił najlepszy wynik odcinka specjalnego przy trzecim podejściu. Neuville swój drugi czas shakedownu odnotował na swoim czwartym przejeździe, pokonując zespołowego kolegę z Hyundaia, Tänaka, różnicą 0,7 sekundy.

Czwarte i piąte miejsce w tabeli z czasami ex aequo zajęli Esapekka Lappi z Toyoty i Craig Breen z M-Sporta Forda, zaś identyczny szósty, siódmy i ósmy czas odnotowali Oliver Solberg z Hyundaia, Elfyn Evans z Toyoty oraz Gus Greensmith z M-Sporta. Czołową dziesiątkę uzupełnili Pierre-Louis Loubet z M-Sporta Forda oraz Takamoto Katsuta z Toyoty.

W czasie rajdu załogi będą miały do pokonania 20 odcinków specjalnych o łącznej długości 291,84 km.

Źródło: wrc.com

PNrZałogaZespół Rezultat
169

Kalle Rovanperä
Jonne Halttunen
Toyota Gazoo Racing WRT1:52,5
211

Thierry Neuville
Martijn Wydaeghe
Hyundai Shell Mobis WRT+ 0,1
38

Ott Tänak
Martin Järveoja
Hyundai Shell Mobis WRT+ 0,8
442

Craig Breen
Paul Nagle
M-Sport Ford WRT+ 1,3
54

Esapekka Lappi
Janne Ferm
Toyota Gazoo Racing WRT+ 1,3
62

Oliver Solberg
Elliott Edmondson
Hyundai Shell Mobis WRT+ 2,3
733

Elfyn Evans
Scott Martin
Toyota Gazoo Racing WRT+ 2,3
844

Gus Greensmith
Jonas Andersson
M-Sport Ford WRT+ 2,3
97

Pierre-Louis Loubet
Vincent Landais
M-Sport Ford WRT+ 2,4
1018

Takamoto Katsuta
Aaron Johnston
Toyota Gazoo Racing WRT NG+ 2,5
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze