Kolejna rywalizacja Loeba z Ogierem podczas Rajdu Kenii?

Po ekscytującym Rajdzie Monte Carlo rozgorzały dyskusje, czy Sébastien Loeb i Sébastien Ogier nie powinni kontynuować pełnego sezonu WRC, mimo, że deklarowali przed sezonem udział jedynie w pojedynczych rajdach.

Na ten moment dwójka Francuzów nie ma precyzyjnego planu, co do startów w konkretnych rajdach sezonu 2022. Legendarni kierowcy przed startem tegorocznej rywalizacji mieli w planach udział w około czterech mistrzowskich wydarzeniach, ale niekoniecznie zbieżnych ze sobą.

Zarówno Loeb, jak i Ogier pokazali kunszt swoich umiejętności na trasach Monte Carlo, odstawiając trzeciego w klasyfikacji generalnej, pełnoetatowego kierowcę - Craiga Breena - na ponad półtorej minuty, a między dwójką liderów strata wyniosła jedynie 10,5 sek, gdzie należy pamiętać o doliczonej karze dla Ogiera 10. sekund za falstart.

Po 80. wygranym rajdzie przez Loeba i drugim miejscu Ogiera wydaje się, że tą dwójkę najszybciej zobaczymy na trasach Rajdu Kenii, gdzie podczas ubiegłorocznej edycji triumfował Ogier: „To rajd, który rozważam w mojej małej mistrzowskiej kampanii składającej się z czterech lub pięciu rajdów” – powiedział kierowca Toyoty. „Naprawdę cieszyłem się podczas zeszłorocznego rajdu ze względu na naturę, ludzi i powitanie, jakie otrzymaliśmy. Widać tam zdecydowany entuzjazm do rajdów. Nie mam nic do potwierdzenia, ale zdecydowanie rozważam ten rajd”.

W podobnym tonie, co do potencjalnego startu w Afryce wypowiedział się Loeb, który ostatni raz na bezdrożach Kenii startował 20 lat temu: „Mam niesamowite wspomnienia z 2002 roku. To było niesamowite. Zupełnie coś innego od pozostałych rajdów. Zwierzęta i to wszystko dookoła…niesamowite miejsce. Widzisz rzeczy, których nie zobaczysz nigdzie indziej. Dobrze byłoby tam wrócić i myślę, że to byłoby dobre dla mistrzostw [wystartować w Kenii]”.

Przez dwa najbliższe Rajdy (Szwecji i Chorwacji) na pewno nie zobaczymy żadnego z dwójki utytułowanych kierowców, ale Ogier zadeklarował, że rozważa wystąpienie w czwartej rundzie mistrzostw w Portugalii, gdzie wygrał swój pierwszy rajd WRC: „Ten [rajd] jest zawsze w mojej pamięci. Mam specjalny stosunek z Portugalią, więc tak, mogę powiedzieć, że jest ona na mojej potencjalnej liście”.

Rajd Kenii zaplanowany jest na 23-26 czerwca.

Źródło: dirtfish.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze