Sordo i Solberg będą dzielić trzeciego Hyundaia w przyszłym roku

Hyundai potwierdził, że Dani Sordo i Oliver Solberg będą dzielić między sobą trzeci samochód podczas przyszłorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata.

Sordo i Solberg będą jeździć u boku kierowców etatowych koreańskiego zespołu – Thierry’ego Neuville’a oraz Otta Tänaka w sezonie, w którym w życie wejdą nowe przepisy techniczne dotyczące samochodów Rally1 wykorzystujące układ hybrydowy.

Solberg, który jest synem mistrza świata WRC z 2003 roku, Pettera Solberga, zaliczy w ten sposób awans po udanym debiucie za kierownicą auta WRC w tym roku – podczas nadchodzącego Rajdu Katalonii dla norwesko-szwedzkiego kierowcy będzie to trzeci start. Z kolei pozostanie Sordo nie jest większym zaskoczeniem i Hiszpan będzie kontynuował współpracę z Hyundaiem, która rozpoczęła się jeszcze w 2014 roku.

Solberg powiedział, że nie może doczekać się współpracy z niezwykle doświadczonym zespołem oraz kolegami z ekipy.

„Możliwość znalezienia się za kierownicą trzeciego samochodu WRC i odbycia wspólnych startów z Danim Sordo wybranych rajdach jest spełnieniem marzeń” – powiedział Solberg. „Mam również innych kolegów z zespołu, Thierry'ego i Otta, którzy są wspaniałymi ludźmi – można się wiele od nich uczyć i posiadają spore doświadczenie. Sam mam dopiero 20 lat, więc to ogromny krok na tak wczesnym etapie mojej kariery. Naprawdę nie mogę się doczekać i dowiedzieć się, w jakich rajdach wystartuję. Jestem podekscytowany jazdą w nowej erze samochodów Rally1; to zdecydowanie wyjątkowy czas na zaangażowanie się w WRC”.

Sordo, który przez ostatnie trzy lata startował w niepełnym programie i współdzielił trzeci samochód z Craigiem Breenem, oczekuje na owocną współpracę z Solbergiem. Sam Breen, który obecnie zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji kierowców, a w ostatnich trzech rajdach stawał na podium, został wcześniej potwierdzony jako kierowca etatowy zespołu M-Sport Ford.

„Wielokrotnie mówiłem wcześniej, że Hyundai Motorsport jest dla mnie jak rodzina, więc cieszę się, że mogę kontynuować z nimi karierę w nowej erze samochodów hybrydowych WRC” – stwierdził Sordo. „Pracujemy razem od wielu lat i przeżyliśmy kilka ważnych chwil. Nie mogę doczekać się kolejnych, ponieważ przygotowujemy się na nowe wyzwania. Ważne jest zachowanie konsekwentności w obliczu nowych przepisów, ale mamy również szczęście, że w tej nowej przygodzie towarzyszyć nam będzie nowy utalentowany kierowca, jakim jest Oliver. Jestem podekscytowany”.

Z kolei Andrea Adamo, szef Hyundai Motorsport, dodał: „Z przyjemnością potwierdzamy, że Dani i Oliver będą w naszym trzecim samochodzie na przyszły sezon, obok Thierry'ego i Otta. Uważamy, że to najlepszy kompromis między doświadczeniem a młodością, a to idealne połączenie na nową erę WRC”.

„Dani nie tylko poprowadzi wybraną liczbę rajdów, ale będzie również współpracował z nami przy rundach, w których wkroczy Oliver. Jego podejście do rajdów i bogate doświadczenie będą wielkim atutem dla naszego zespołu, gdy nasz proces uczenia się nowych przepisów będzie na wysokim poziomie. Będziemy mieć ważną ciągłość i wzajemne zaufanie; dobrze jest też mieć nową krew, taką jak Oliver, obok doświadczenia, które przyniosą nasze obecne załogi. Będziemy niewątpliwie mieć bardzo mocny skład, gdy rozpoczniemy nowy rozdział dla Hyundai Motorsport”.

Jak na razie nie wiadomo, jaki będzie podział rajdów między Sordo i Solberga w przyszłym roku.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Hyundai Motorsport

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze