Neuville najszybszy na shakedownie Rajdu Ypres

Thierry Neuville uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed swoim domowym asfaltowym Rajdem Ypres w Belgii.

Po pierwszym przejeździe odcinka 9,81-kilometrowym odcinku Langemark, który ulokowany jest na północ od Ypres, na czele zestawienia znajdował się Neuville jadący za kierownicą Hyundaia i20. Na drugiej próbie Belga pokonał jego zespołowy kolega, Ott Tänak, lecz Neuville był w stanie odnotować poprawę na trzecim i ostatnim podejściu – ten przejazd był wystarczająco dobry, aby dać mu najszybszy czas na shakedownie.

„To był rutynowy shakedown z pewnymi niewielkimi poprawkami” – powiedział Neuville. „Między próbami zmienialiśmy również opony, aby zaoszczędzić nieco twarde ogumienie na sam rajd. Oczekuje się, że przez całą rywalizację będzie całkowicie sucho”.

Neuville, który w swojej domowej rundzie musi odnieść zwycięstwo, aby zachować realne szanse na wywalczenie tytułu mistrzowskiego, dodał jednak, że start u siebie wcale nie musi dawać znaczącej przewagi.

„Oczywiście zaletą jest znajomość trudnych fragmentów trasy, ale podobnie jak w przypadku innych rajdów, jeśli udam się do Finlandii lub Estonii, możemy uzyskać dobre czasy, podobnie jak rywale. Jeśli chodzi o mistrzostwo, mamy jasną sytuację – ważne jest, aby wywieźć z tego weekendu sporą liczbę punktów. Potrzebujemy również pomocy ze strony innych, ale możemy skupić się tylko na swoim rajdzie”.

Na drugim miejscu uplasował się Tänak ze stratą 0,8 sekundy do Neuville’a. Najlepszą trójkę uzupełnił aktualny lider WRC, Sébastien Ogier z Toyoty, który stracił kolejne 0,2 sekundy. Za plecami Francuza uplasowali się jego partnerzy z zespołu – Elfyn Evans oraz Kalle Rovanperä, który przybywa do Belgii po swoim pierwszym zwycięstwie w WRC w Rajdzie Estonii. Na szóstej pozycji znalazł się z kolei Pierre-Louis Loubet startujący w prywatnym Hyundaiu i20.  Czołową dziesiątkę zamknęli Adrien Fourmaux z M-Sport Forda, Takamoto Katsuta z Toyoty, Gus Greesmith z M-Sport Forda oraz Jari Huttunen, który startuje w Hyundaiu i20 N Rally 2 w ramach klasyfikacji WRC 2.

Shakedown został rozegrany w piątek o poranku, zaś po południu rozpoczęto pierwszy dzień rajdu, który potrwa aż do godziny 21.

Źródło: wrc.com

PNrZałogaZespół Rezultat
111

Thierry Neuville
Martijn Wydaeghe
Hyundai Shell Mobis WRT4:22,5
28

Ott Tänak
Martin Järveoja
Hyundai Shell Mobis WRT+ 0,8
31

Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
Toyota Gazoo Racing WRT+ 2,1
433

Elfyn Evans
Scott Martin
Toyota Gazoo Racing WRT+ 3,2
569

Kalle Rovanperä
Jonne Halttunen
Toyota Gazoo Racing WRT+ 4,0
67

Pierre-Louis Loubet
Florian Haut-Labourdette
Hyundai 2C Competition+ 6,1
716

Adrien Fourmaux
Renaud Jamoul
M-Sport Ford WRT+ 6,3
818

Takamoto Katsuta
Daniel Barritt
Toyota Gazoo Racing WRT+ 6,6
944

Gus Greensmith
Chris Patterson
M-Sport Ford WRT+ 6,9
1021

Jari Huttunen
Mikko Markkula
Hyundai Motorsport N+ 20,6

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze