Rovanperä najszybszy na shakedownie Rajdu Estonii

Kalle Rovanperä z Toyoty uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed Rajdem Estonii, siódmą rundą tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata.

Fin na swoim najszybszym przejeździe był o pół sekundy szybszy od faworyta lokalnej publiczności – Otta Tänaka z Hyundaia – na liczącym 6,23 km próbie Abissaare. Czołową trójkę uzupełnił Takamoto Katsuta, który stracił kolejne 0,1 sekundy.

„Warunki były nieco wilgotne, więc przyczepność była naprawdę dobra i wszystko działało świetnie” – powiedział Rovanperä. „Potem podczas ostatniego przejazdu mieliśmy trochę testów pod kątem warunków na drugą pętlę, a odczucie z jazdy jest dobre przy obu ustawieniach”.

Rovanperä dodał również, że liczy na bezproblemowy rajd w Estonii. Kierowca Toyoty w ciągu ostatnich czterech rajdów tylko raz znalazł się w czołowej szóstce, dokonując tego podczas Rajdu Kenii w ubiegłym miesiącu.

„Nie uważam, że powinno mówić się o presji, ale na pewno [mam] wrażenie, że naprawdę potrzebuję czystego rajdu bez żadnych problemów. Oczywiście nie jest to najlepsze miejsce do mocnego naciskania, ale jest to również rajd, w którym chcę być szybki”.

Po pierwszym przejeździe na shakedownie na czele tabeli z czasami znajdował się Tänak, lecz po drugiej turze liderem był Rovanperä. Fin poprawił swój wynik na trzecim i ostatnim przejeździe, kiedy to wzrosła temperatura powietrza, a drogi przeschły po nocnych opadach.

Z czwartym wynikiem zameldował się Elfyn Evans, dla którego Rajd Estonii będzie 100. występem w WRC. Za jego plecami uplasował się zespołowy kolega z Toyoty, Sebastian Ogier, a szósty był Thierry Neuville z Hyundaia. Czołową dziesiątkę zamknęli Craig Breen (Hyundai), Teemu Suninen (M-Sport Ford), Gus Geensmith (M-Sport Ford) oraz Pierre-Louis Loubet (2C Competition).

W Rajdzie Estonii weźmie udział jedna polska załoga. Na trasy wróci Kajetan Kajetanowicz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem, a rywalizować oni będą w Škodzie Fabii Rally2 evo o zwycięstwo w kategorii WRC 3.

Źródło: wrc.com

PNrZałogaZespół Rezultat
169

Kalle Rovanperä
Jonne Halttunen
Toyota Gazoo Racing WRT2:51,1
28

Ott Tänak
Martin Järveoja
Hyundai Shell Mobis WRT+ 0,5
318

Takamoto Katsuta
Daniel Barritt
Toyota Gazoo Racing WRT+ 0,6
433

Elfyn Evans
Scott Martin
Toyota Gazoo Racing WRT+ 1,1
51

Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
Toyota Gazoo Racing WRT+ 2,0
611

Thierry Neuville
Martijn Wydaeghe
Hyundai Shell Mobis WRT+ 2,1
742

Craig Breen
Paul Nagle
Hyundai Shell Mobis WRT+ 2,6
83

Teemu Suninen
Mikko Markkula
M-Sport Ford WRT+ 3,5
944

Gus Greensmith
Chris Patterson
M-Sport Ford WRT+ 4,6
107

Pierre-Louis Loubet
Florian Haut-Labourdette
Hyundai 2C Competition+ 6,0

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze