Neuville najszybszy na shakedownie Rajdu Sardynii

Thierry Neuville uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed Rajdem Sardynii, pokonując zespołowego kolegę z Hyundaia – Otta Tänaka – o blisko sekundę.

Belg odnotował swój najlepszy rezultat na swoim czwartym i zarazem ostatnim przejeździe na odcinku Loiri Porto San Paolo o długości 2,89 km. Na nim był szybszy od Tänaka o 0,9 sekundy, zaś na trzeciej pozycji w zestawieniu uplasował się Teemu Suninen z M-Sport Forda.

Początkowo na szczycie tabeli z czasami znajdowało się trio zespołu Toyoty – Sébastien Ogier, Elfyn Evans i Kalle Rovanperä. Na późniejszych próbach swoje tempo podkręcił jednak Hyundai – najpierw na pierwsze miejsce wysunął się Tänak, a później jego czas poprawił Neuville. Ogier ostatecznie uplasował się na czwartej lokacie.

Ze względu na pozycję lidera mistrzostw, to Ogier będzie przeczyszczał trasy podczas piątkowej części szutrowej rywalizacji. Ze względu na suche warunki na trasach, przewagę będą miały załogi startujący z dalszych pozycji.

„Chciałbym, żeby podczas rajdu było tyle asfaltu, co podczas dzisiejszego shakedownu!” – zażartował Ogier. „Odczucie z jazdy było w porządku, jednak odcinek nie był zbyt reprezentatywny. Otwieranie tras będzie skomplikowane, więc ciężko jest postawić na ten weekend jakiekolwiek oczekiwania”.

Z piątym czasem na odcinku testowym zameldował się Dani Sordo z Hyundaia. Hiszpan celuje w trzeci z rzędu triumf w Rajdzie Sardynii. Szósty był z kolei Rovanperä. Czołową dziesiątkę zamknęli Evans, Gus Greensmith, Pierre-Louis Loubet oraz Takamoto Katsuta.

Rovanperä nie wystartował do pierwszej kolejki przejazdów z powodu problemów z układem sterowania, które wystąpiły na dojedzie na odcinek z Olbii. Fin powrócił do parku serwisowego, gdzie wymieniono drążek kierowniczy i pompę, po czym ponownie przystąpił już bez problemu do przejazdów.

W rajdzie wystartuje również Kajetan Kajetanowicz za kierownicą Škody Fabii Rally2 evo. Polak z pilotem Maciejem Szczepaniakiem, którzy są wspierani przez Lotos Rally Team, zamierzają odnieść trzecie z rzędu zwycięstwo w klasyfikacji WRC 3.

W rajdzie na załogi czeka łącznie 20 odcinków specjalnych. Na piątek zaplanowano osiem oesów o łącznej długości 127,40 km.

Źródło: wrc.com

PNrZałogaZespół Rezultat
111

Thierry Neuville
Martijn Wydaeghe
Hyundai Shell Mobis WRT1:50,7
28

Ott Tänak
Martin Järveoja
Hyundai Shell Mobis WRT+ 0,9
33

Teemu Suninen
Mikko Markkula
M-Sport Ford WRT+ 1,0
41

Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
Toyota Gazoo Racing WRT+ 1,2
56

Dani Sordo
Borja Rozada
Hyundai Shell Mobis WRT+ 1,6
669

Kalle Rovanperä
Jonne Halttunen
Toyota Gazoo Racing WRT+ 1,7
733

Elfyn Evans
Scott Martin
Toyota Gazoo Racing WRT+ 1,7
844

Gus Greensmith
Chris Patterson
M-Sport Ford WRT+ 2,1
97

Pierre-Louis Loubet
Florian Haut-Labourdette
Hyundai 2C Competition+ 4,3
1018

Takamoto Katsuta
Daniel Barritt
Toyota Gazoo Racing WRT+ 4,5

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze