Sobiesław Zasada wystartuje w Rajdzie Safari

91-letni Sobiesław Zasada weźmie udział w Rajdzie Safari, po 24 latach od swojego ostatniego rajdowego startu.

Polski kierowca pojedzie Fordem Fiestą Rally3 wystawionym przez M-Sport Poland w afrykańskim rajdzie, który powraca do kalendarza WRC po 19-letniej absencji i zostanie zorganizowany w dniach 24-27 czerwca. W ten sposób Zasada zostanie najstarszym zawodnikiem w ogólnej historii mistrzostw świata. Jego pilotem będzie Tomasz Borysławski.

Po raz ostatni Zasada wystartował w Rajdzie Safari w 1997 roku, kiedy wraz z żoną Ewą zajęli 12. miejsce Mitsubishi Lancerze. To był jego ósmy start w tej rundzie. Jak zapowiedział Maciej Woda, dyrektor zarządzający M-Sport Poland, Zasada zamierza pokonywać trasę możliwie najlepszym tempem.

„Nie jedzie tam tylko po to, żeby pojechać. Sobiesław ma świetne wspomnienia związane z Safari i chciał wrócić na tej rajd, aby zobaczyć, jak to teraz wygląda. Myślał on o starcie w Safari w ubiegłym roku, ale oczywiście to się nie wydarzyło z powodu COVID-19. Jest osobą bardzo aktywną i sprawną jak na swój wiek, więc mam wielką nadzieję, że wszystko mu się uda” – powiedział Woda.

Zasada zajął drugie miejsce w Safari w 1972 roku za kierownicą Porsche 911S, zaś zwycięstwo przypadło Hannu Mikkoli. Oprócz tego Polak trzykrotnie wywalczył tytuł w Rajdowych Mistrzostwach Europy w 1966, 1967 i 1971 roku, a także był wicemistrzem kolejne trzy razy. Jako że same Rajdowe Mistrzostwa Świata wystartowały w 1973 roku, tytuł mistrza Europy był uważany jednocześnie za tytuł mistrza świata.

Źródło: wrc.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze