Neuville i Tänak pozostaną kierowcami Hyundaia w WRC

Kierowcy Hyundaia - Thierry Neuville i Ott Tänak – podpisali nowe, wieloletnie umowy z obecnym zespołem na dalsze starty w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Obecnie Neuville rywalizuje w swoim już ósmym sezonie w WRC wraz z koreańskim producentem, zaś Tänak, który jest mistrzem świata z 2019 roku, przedłużył swój dwuletni kontrakt. Tänak powiedział, że był pod wrażeniem zaangażowania zespołu z Seulu, który niedawno potwierdził pozostanie w mistrzostwach i przygotowanie na następny sezon samochód Rally1 z silnikiem hybrydowym.

„Przez ostatnie dwa lata widziałem zaangażowanie i determinację zespołu, by odnieść sukces i jestem pewien, że każdy członek będzie starał się mocno naciskać” – powiedział Tänak. „Wkraczamy w nową erę WRC, przechodząc na przepisy silników hybrydowych, a to oznacza, że każdy zaczyna z czystą kartką papieru. Hyundai Motorsport posiada ogromną wiedzę i doświadczenie w zakresie technologii hybrydowych i elektrycznych, które odegrają dużą rolę, kiedy zaczniemy rozwijać samochód Rally1”.

„Jestem bardzo szczęśliwy z podpisania nowego kontraktu z Hyundaiem Motorsport od 2022 roku. Od sezonu 2020 spędziliśmy wiele wyjątkowych chwil, a także przechodziliśmy przez trudniejsze czasy. Z niecierpliwością czekam na nową erę WRC, ale w tym roku wciąż mamy pracę do wykonania – musimy upewnić się, że pożegnamy obecną generację samochodów WRC w możliwie najlepszy sposób”.

Neuville z kolei przyznał, że od dawna jego celem było przedłużenie umowy z Hyundaiem.

„Moim zamiarem było kontynuowanie przygody w Rajdowych Mistrzostwach Świata z Hyundaiem Motorsport i cieszę się z podpisania wieloletniego kontraktu z zespołem, który stał się moją drugą rodziną” – stwierdził Neuville. Oprócz tego, że czuję się w tym środowisku bardzo dobrze, ich determinacja i cel do zwycięstwa przekonały mnie do kontynuowania fantastycznej podróży, którą razem rozpoczęliśmy ponad siedem lat temu”.

„Obiecujące jest również ich podejście i ambicje względem nowych wyzwań, które pojawią się w przyszłym roku wraz z nowymi przepisami dotyczącymi samochodów hybrydowych. Uwielbiam rajdy i nie jestem gotowy, aby to przerwać! Marzyłem o tym od dziecka, a dzięki Hyundai i mojej silnej motywacji, poświęceniu i determinacji nadal daję z siebie wszystko!”.

W tegorocznym sezonie WRC Neuville zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji kierowców z dorobkiem 53. punktów, tracąc 8 oczek względem lidera, Sébastiena Ogiera z Toyoty. Z kolei Tänak plasuje się na czwartej lokacie, mając na koncie 40. punktów. Hyundai okupuje drugą pozycję w zestawieniu zespołów z 27. punktami straty do Toyoty.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Hyundai Motorsport

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze